OZ Stargard ćwiczenia
Koszalińska SW

Uniki, uderzenia, kopnięcia… Tak było w więzieniu

Funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego w Stargardzie Aresztu Śledczego w Szczecinie szkolili się u Koszalińskiej Służby Więziennej. Zajęcia wczoraj i dziś poprowadził tam kierownik więzienia w Czarnem, który jest jednocześnie instruktorem samoobrony.

Bloki, uniki, zasłony, uderzenia, kopnięcia, chwyty, a także posługiwanie się ręcznym miotaczem, pałką, pasem czy kajdankami – to wszystko zostało przećwiczone podczas zajęć z samoobrony przez funkcjonariuszy Działu Dozoru Elektronicznego Oddziału Zewnętrznego w Stargardzie – informuje Koszalińska Służba Więzienna na swoim Facebooku. – Zajęcia wczoraj i dziś przeprowadził gościnnie ppor. Kamil Mucha, kierownik DDE Zakładu Karnego w Czarnem. Wybór prowadzącego nie był przypadkowy. Ma on nie tylko uprawnienia instruktora samoobrony, ale również wiedzę praktyczną o specyfice pracy funkcjonariuszy dozoru, z racji zajmowanego stanowiska.

W trakcie szkolenia, oprócz technik obrony i interwencji, przećwiczono też pierwszą pomoc przedmedyczną dzięki wsparciu ratownika koszalińskiej jednostki.