Boże Ciało w Stargardzie
Fot Grzegorz Drążek

Boże Ciało w Stargardzie. „Rodzić pokój, mimo różnic w społeczeństwie, narodzie, rodzinach”

Wierni Kościoła katolickiego przeszli dzisiaj w procesjach Bożego Ciała. Towarzyszyliśmy z aparatem fotograficznym uczestnikom procesji w parafii Miłosierdzia Bożego na osiedlu Zachód w Stargardzie.

Procesja wyruszyła tam około godziny 10.30 sprzed kościoła na osiedlu Zachód. Jej liczni uczestnicy przeszli ulicami Ułanów Jazłowieckich i 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty do ulicy Szczecińskiej, gdzie idąc jej prawą stroną weszli w osiedlowe uliczki i dotarli ponownie na ul. Ułanów Jazłowieckich, gdzie przed kościołem zakończyła się procesja. Przed uczestnikami procesji i za nimi jechały policyjne auta, zabezpieczając w ten sposób trasę przemarszu.

Po drodze były cztery ołtarze. Przy każdym odczytywana była Ewangelia, była krótka homilia i modlitwa. Po drodze były śpiewy. Przy czwartym ołtarzu mowa była o pokoju.

Pokój Boży mamy rodzić w świecie targanym wojnami i konfiktami. Pokój Boży musimy rodzić mimo różnic w społeczeństwie, w narodzie, w rodzinach. Pokój prawdziwy rozpoczyna się od serca ludzkiego. Stamtąd dopiero emanuje na świat i owocuje w świecie. Prośmy o taki pokój. Bez serc pełnych miłości Boga świat pokoju nie osiągnie

ksiądz Marek Gajowiecki

W procesji szły między innymi dzieci pierwszokomunijne, które sypały kwiatki. Na koniec dzieci biorące udział w procesji zostały obdarowane cukierkami.

Podoba ci się u nas na portalu? Możesz nam postawić KAWĘ 🙂