Procesja Bożego Ciała w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Boże Ciało w Stargardzie. Ulicami miasta przeszły procesje

30 maja 2024 roku przypada święto. Ulicami Stargardu przeszły procesje Bożego Ciała. Na zdjęciach procesje w parafiach Św. Ducha, Św. Józefa i Miłosierdzia Bożego.

Katolicy obchodzą dzisiaj uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną Bożym Ciałem. W Polsce jest to dzień świąteczny. W parafiach rzymskokatolickich odbywają się procesje Bożego Ciała.

Na zdjęciach z czwartkowego przedpołudnia procesje w trzech stargardzkich parafiach. Rozpoczęły się one po mszy świętej o godzinie 9.30. Po drodze były cztery ołtarze, przy których odbywały się modlitwy. Dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej sypały kwiatki.

  • W parafii Św. Ducha procesja wyruszyła sprzed kościoła Św. Ducha i przeszła ulicami Popiela, Staszica i Śląską, z powrotem przed kościół.
  • W parafii Miłosierdzia Bożego procesja wyruszyła sprzed kościoła na osiedlu Zachód i przeszła ulicami Ułanów Jazłowieckich, 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty, Szczecińską na drugą stronę ul. Ułanów Jazłowieckich, przed kościół Miłosierdzia Bożego.
  • W parafii św. Józefa procesja rozpoczęła się przy kościele św. Jana, przeszła ulicami Chrobrego, Portową i Struga na skwer Św. Jana Pawła II.

W innych stargardzkich parafiach rzymskokatolickich także dzisiaj odbył się procesje Bożego Ciała. Procesje był zabezpieczane przez stargardzką policję i straż miejską. Ruch pojazdów w niektóych miejscach był wstrzymywany na czas przejścia uczestników procesji. Policja wskazywała kierowcom objazdy.