lekcja w kinie
Fot. Emilia Chanczewska

Byliśmy z trójką na lekcji w stargardzkim kinie

Czy social media mogą być toksyczne? Na takie pytania odpowiadała prelekcja i film, zaprezentowane na czwartkowej „Lekcji w kinie”. Wzięli w niej udział m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Stargardzie.

„Lekcje w kinie” organizowane są w Kinie SCK Stargard, w godzinach przedpołudniowych. Składają się z dwóch części: prowadzonej przez aktora prelekcji – prezentacji z dyskusją, w którą angażowani są uczniowie oraz – po przerwie – wyświetlenia filmu.

Tematem pierwszej części czwartkowej (29.02) „Lekcji w kinie” były zagrożenia w sieci, hejtowanie, trollowanie. Film natomiast poświęcony był problemom w relacjach między nastolatkami, tym w „realu”.

Uczniowie żywo reagowali na to, co dzieje się w kinie. Zarówno podczas prelekcji, jak i filmu. Jedynym minusem był stan czystości sali kinowej, który po sobie zostawili. Popcorn rozsypany był wszędzie!

Lekcja w kinie
Centrum Edukacji Filmowej

Ogólnopolski program edukacji medialnej „Lekcja w kinie” organizowany jest przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina.

„Lekcja w kinie” to solidna edukacja i ciekawe filmy. Pomagamy nauczycielom w szkołach wzbogacić metody dydaktyczne, łącząc multimedia z najlepszą strategią nauczania, czyli nauką przez zabawę.

Centrum Edukacji Filmowej

Za udział w „Lekcji w kinie” jeden uczeń płacił 28 zł.