Straż Miejska przy przychodni wojskowej
Fot Grzegorz Drążek

Ciągle tam stawiają samochody. Można dostać mandat

Strażnicy miejscy kolejny raz interweniowali przy przychodni wojskowej w Stargardzie, gdzie kierowcy niewłaściwie parkują auta.

To miejsce jest doskonale znane stargardzkim strażnikom miejskim. Wielokrotnie tam interweniowali, ale wciąż nie brakuje kierowców, którzy zastawiają autami drogę, która przeznaczona jest dla pieszych i rowerzystów.

Chodzi o drogę przy osiedlu Hallera, biegnącą wzdłuż jednostki wojskowej „białych koszar”, od alei Żołnierza do ulicy Pogodnej na osiedlu Letnim. Ciągle nie brakuje tam kierowców, którzy stawiają samochody poza wyznaczonymi miejscami do parkowania. Auta stojące przy płocie jednostki wojskowej blokują przejście pieszym i przejazd rowerzystom.

Dzisiaj ponownie zawitali w to miejsce strażnicy miejscy. Za wycieraczki samochodów stojących poza miejscami do parkowania wkładali wezwania do stawienia się w siedzibie straży miejskiej. Ci kierowcy muszą liczyć się z mandatami.

Kierowcy tłumaczą, że ciężko w tym miejscu o wolne miejsce parkingowe. Jest tam przychodnia wojskowa, przyjeżdża sporo osób i wyznaczone miejsca parkingowe zwykle są zajęte. Niektórzy kierowcy stawiają wtedy auta przy ogrodzeniu jednostki wojskowej. Niektórzy nawet nie wiedzą, że w ten sposó zastawiają drogę przeznaczoną dla pieszych i rowerzystów.