stargardzki pec
Fot. Grzegorz Drążek

Ciepło w Stargardzie jednak trochę tańsze. Ministerstwo zmieniło zdanie

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Stargardzie poinformowało, że otrzyma jednak rekompensatę za obniżenie cen ciepła dla mieszkańców Stargardu.

W grudniu informowaliśmy, że PEC Stargard nie otrzymało rekompensaty za obniżenie cen ciepła dla mieszkańców Stargardu, co oznaczało podwyżkę cen ciepła w Stargardzie. Decyzję o tym, że spółka miejska ze Stargardu nie otrzyma rekompensaty podjął podmiot Skarbu Państwa Zarządca Rozliczeń S.A. w oparciu o interpretację opracowaną przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. W grudniu 2022 roku PEC Stargard zastosowało więc ceny i stawki opłat określone w taryfie dla ciepła zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki bez rekompensaty.

Teraz okazuje się, że rekompensata będzie. Ministerstwa Klimatu i Środowiska zmieniło wcześniejszą decyzję w tej kwestii. Obecne stanowisko jest takie, że Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Stargardzie należy się rekompensata za obniżenie cen ciepła dla mieszkańców Stargardu. A to oznacza, że cena ciepła w Stargardzie będzie niższa. Ma to dotyczyć także rozliczonego już ostatniego miesiąca 2022 roku. Miejska spółka przygotuje korekty faktur za grudzień.

Komunikat PEC Stargard

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. z siedzibą w Stargardzie informuje, że w związku z wycofaniem się Ministerstwa Klimatu i Środowiska ze swojego stanowiska, a w efekcie zmianą decyzji Zarządcy Rozliczeń S.A. dotyczącej stosowania średniej ceny wytwarzania ciepła z rekompensatą Spółka dokona stosownej korekty faktur VAT wystawionych za miesiąc grudzień 2022 r. oraz uwzględni cenę za energię cieplną z rekompensatą w rozliczeniach z odbiorcami za miesiąc styczeń 2023 r.