Zderzenie TIRA i mercedesa
Fot. Grzegorz Drążek

Ciężarówka wjechała w auto osobowe na chociwelce w pobliżu Stargardu

Na drodze wojewódzkiej 142 doszło dziś do zderzenia pojazdu ciężarowego z osobowym. Jedna osoba została zabrana do szpitala.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 10 na drodze wojewódzkiej 142, tak zwanej chociwelce, na wysokości zjazdu w kierunku Dzwonowa i Marianowa. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, jest policja i Ochotnicza Straż Pożarna w Marianowie. Policja przekazała nam wstępne informacje o zdarzeniu.

– Kierująca toyotą, jadąc drogą 142 w kierunku Chociwla, chcąc skręcić w lewo w zjazd na Marianowo, zatrzymała się, by ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdowi jadącemu z przeciwka, a w tym czasie jadący za toyotą pojazd ciężarowy uderzył w tył samochodu osobowego – informuje asp. Justyna Siwarska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została kierująca toyotą, którą pogotowie zabrało do szpitala. Jechała ona sama. Na ten moment nie wiadomo, czy zdarzenie będzie wypadkiem czy kolizją. Policjanci czekają na informacje o obrażeniach poszkodowanej.

Chociwelka w miejscu zdarzenia jest przejezdna, ale obowiązuje ruch wahadłowy. Ruchem kierują druhowie OSP Marianowo. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez około godzinę.