Stargardzki Dzień Gier Planszowych
Stargardzki Dzień Gier Planszowych

Co ciekawego w sobotę 14 października? Stargardzki Dzień Gier Planszowych!

Stargardzkie Centrum Nauki Filary, Książnica Stargardzka, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie oraz 100 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Pomocna Dłoń” im. Janusza Korczaka zapraszają wszystkich miłośników gier planszowych i aktywnego spędzania czasu na pełne atrakcji sobotnie popołudnie.

Organizatorzy informują:

Dzień Gier Planszowych to coroczne i ogólnopolskie wydarzenie dla wszystkich miłośników gier planszowych. Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja, czy liczenie. A co najważniejsze – spotkanie przy grach planszowych to idealna, łącząca pokolenia okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi.

W sobotę 14.10.2023 w godzinach 12-19 w całym Stargardzie będzie można pograć w różne gry, ale i wziąć udział w dodatkowych atrakcjach. W tym roku o atrakcje wokół gier zadbają:

  • Stargardzkie Centrum Nauki FILARY przy ul. Chrobrego 21
  • Basteja – Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie w parku Piastowskim
  • Książnica Stargardzka przy ul. Mieszka I 1
  • Hufiec ZHP Stargard – Na tę okazję okazję harcerze z 100 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Pomocna Dłoń” im. Janusza Korczaka przygotowują planszówkowe podchody. Punkty z grami z harcerzami znajdować się będą:
  • w nowej harcówce w piwnicy Książnicy Stargardzkiej
  • w Bastei
  • w holu Kina SCK Stargard
  • w Teatrze Letnim – jak pozwoli pogoda.

Cztery lokacje, setki gier planszowych, kościanych i karcianych, a także harcerskie podchody z grami planszowymi, turnieje i Escape Room. Zapraszamy do Stargardu!!!

TUTAJ można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Udział w Stargardzkim Dniu Gier Planszowych jest nieodpłatny.

Zapłacić trzeba będzie za zabawę w pokojach zagadek Basteja Escape Room:

Oprócz tego specjalnie na tę okazję otworzone zostaną dwa pokoje zagadek Basteja Escape Room: „Duchy Bastei” i „Śmierć muzealnika”, w które będzie można zagrać w godzinach wydarzenia, czyli 14:00, 15:30, 17:00, 18:30. Do gry zapraszamy drużyny liczące 2-6 osób, koszt udziału to 30 zł/os. (ze Stargardzką Kartą Mieszkańca 17 zł). Na najszybszych i najskuteczniejszych uciekinierów czekają nagrody!