Stargard wiadukt w centrum miasta
Fot. Grzegorz Drążek

Co dalej z wiaduktami w Stargardzie? Pod tym w centrum nie przejdziemy i nie przejedziemy

Od 1 listopada ponownie będzie mozna jeździć drogą pod wiaduktem przy ulicy Składowej w Stargardzie. W połowie miesiąca wstrzymany zostanie ruch pod wiaduktem przy ul. Szczecińskiej/Wyszyńskiego.

Przedstawiciele PKP PLK przekazali kolejne informacje dotyczące organizacji ruchu pod przebudowywanymi wiaduktami w Stargardzie.

Ważne:

  • Od 1 listopada przywrócenie ruchu pod wiaduktem przy ulicy Składowej
  • Od 15 listopada zamknięcie dla ruchu pojazdów i pieszych drogi pod wiaduktem w centrum miasta, przy ul. Szczecińskiej/Wyszyńskiego

Po zakończeniu prac na wiadukcie w centrum przeprowadzone zostaną dalsze prace na drugich połówkach wiaduktów przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej i przy ulicy Bogusława IV. To już ma się dziać w przyszłym roku. Na wykonanie zaplanowanych prac na wiadukcie przy ul. Szczecińskiej/Wyszyńskiego przewidziano pół roku. PKP PLK zapowiada, że wszystkie cztery przebudowywane wiadukty mają być gotowe przed końcem 2024 roku.

– Cały czas jesteśmy w ścisłym kontakcie z urzędem miasta, będziemy w miarę możliwości starali się pewne roboty na tych pozostałych wiaduktach, czyli Konopnickiej i Bogusława IV, robić w miarę dostępności tych zamknięć, na które nam się miasto zgodzi – mówił podczas piątkowej wizyty technicznej na dworcu kolejowym w Stargardzie Maciej Korzeniewski, zastępca dyrektora Regionu Zachodniego Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Pewne zakresy prac robić wyprzedzająco, żeby uciążliwości były jak najmniejsze i żebyśmy jak najsprawniej w przyszłym roku realizowali te prace. Myślę, że z miastem, na bazie tego, co w ostatnich miesiącach udało się wypracować, jesteśmy na dobrej drodze, żeby to wszystko dobrze skoordynować i te uciążliwości nie były dla mieszkańców w sposób nadmierny wydłużone. Realizacja przebiega dobrze. Wykonawca potencjałem dysponuje.

Wykonawcą przebudowy wiaduktów na terenie Stargardu jest firma Trakcja. Prace ruszyły cztery lata temu. Przebudowa wiaduktów i remont peronów na dworcu kolejowym to część większej inwestycji PKP PLK dotyczącej modernizacji linii kolejowej Poznań – Szczecin Dąbie. Jak mówił w piątek Maciej Korzeniewski, prace w Stargardzie są zrealizowane w około 60 procentach.