Divers Coolturalne Wakacje
Divers na koncercie w teatrze letnim, rok temu, Fot. Jan Balewski

Coolturalny cały weekend! Komedia „Zupa nic”, koncerty rockowego zespołu Divers i muzyki kresowej

Na zakończenie Coolturalnych Wakacji w lipcu, w cyklu plenerowych imprez odbywających się w teatrze letnim w parku Chrobrego, są trzy propozycje. W piątek kino, w sobotę i niedzielę muzyka.

PIĄTEK

𝐖 𝐩𝐢𝐚̨𝐭𝐞𝐤 𝐨𝐬𝐭𝐚𝐭𝐧𝐢𝐞 𝐤𝐢𝐧𝐨 𝐧𝐚 𝐥𝐞𝐳̇𝐚𝐤𝐚𝐜𝐡. Teatr letni, godzina 22.

Marzycie czasem o tym, by posiedzieć znów na trzepaku pod blokiem i pogadać o niczym? „Zupa nic” w reż. Kingi Dębskiej to komedia, która przenosi widzów do czasów PRL-u, poza nostalgią za reliktami lat ’80, serwując sporą porcję ciepłego humoru i ponadczasowych prawd o miłości, rodzinie, dojrzewaniu i życiu małżeńskim.

Nie myślcie jednak, że reżyserka ogranicza się tu do sentymentalnego spojrzenia na stare przedmioty, meble i pojazdy. Z sentymentem spoglądamy tu przede wszystkim na jedyny w swoim rodzaju okres dzieciństwa oraz na czasy, w których brakowało wszystkiego, a mimo to wielu rzeczy było jakby więcej niż teraz.

SOBOTA

𝐆𝐫𝐚𝐦𝐲 𝐚𝐛𝐲 𝐳̇𝐲𝐜́, 𝐳̇𝐲𝐣𝐞𝐦𝐲 𝐚𝐛𝐲 𝐠𝐫𝐚𝐜́! 𝐊𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭 𝐃𝐢𝐯𝐞𝐫𝐬 𝐰 𝐬𝐨𝐛𝐨𝐭𝐞̨ w teatrze letnim o godzinie 19.

Divers, który wystąpi podczas Coolturalne Wakacje | Stargard, lipiec 2023 to doświadczeni stargardzcy muzycy. W repertuarze mają znane utwory takich zespołów jak Dżem, Perfect czy IRA.

  • Andrzej Kosko – wokal
  • Janusz Piotrowski – gitara basowa
  • Andrzej Słowik – perkusja
  • Jarosław Sadowski – gitara solowa
  • Kazimierz Wiśniewski – gitara rytmiczna

Divers grał w teatrze letnim 30 lipca 2022 roku:

NIEDZIELA

𝐊𝐫𝐞𝐬𝐨𝐰𝐲 𝐁𝐮𝐤𝐢𝐞𝐭 𝐊𝐮𝐥𝐭𝐮𝐫 𝐖𝐬𝐜𝐡𝐨𝐝𝐮. 𝐏𝐢𝐞̨𝐤𝐧𝐨 𝐰 𝐫𝐨́𝐳̇𝐧𝐨𝐫𝐨𝐝𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢. Teatr letni, godzina 17.

Przed nami wyjątkowa niedziela, która poświęcona będzie popularyzacji kultur mniejszości narodowych. Koncert muzyki w nowatorskim wydaniu, prezentacja kuchni regionalnych a także prezentacja kultury Łemków, Ukraińców i Białorusinów mieszkających w naszym województwie. Będzie to również okazja do integracji i zapoznania się z różnorodnością religijną, narodową, etniczną i kulturową.

Na scenie:

  • Łemków Tower (Polska),
  • Na Drabini (Ukraina)
  • i Rusin Čendeš Orchestra (Słowacja).

Na Coolturalne Wakacje zaprasza Prezydent Stargardu oraz Stargardzkie Centrum Kultury. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Informacje i plakaty: SCK, oprac. (ech)