Masa Krytyczna
Ten maluszek, to 4-miesięczna Kaja, fot. Emilia Chanczewska

Ćwierć tysiąca osób na Rowerowej Masie Krytycznej w Stargardzie

Rewelacyjna, słoneczna pogoda dopisała dziś na, zorganizowanej przez Stargardzkie Porozumienie Rowerowe, masie krytycznej. Akcja tradycyjnego już, wspólnego rowerowego przejazdu z okazji Dnia Ziemi, cieszyła się wysoką frekwencją. Uczestnicy byli pełni entuzjazmu.

Mieszkańcy Stargardu w różnym wieku z prezydentem miasta Rafałem Zającem na czele, ekipa z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Stargardzie z wychowawcami, m.in. Sławomirem Stańczykiem, rowerzyści z gminy Kobylanka zebrani przez Krzysztofa Żyto, siostry zakonne Irmina i Ernesta z parafii przy kościele św. Jana, 4-miesięczna Kaja z siostrą w przyczepce do roweru taty, to m.in. uczestnicy dzisiejszej Rowerowej Masy Krytycznej. Od lat, w okolicach Dnia Ziemi przypadającego 22 kwietnia, organizuje ją Stargardzkie Porozumienie Rowerowe, zrzeszające przedstawicieli różnych rowerowych organizacji w mieście. Masę prowadzi Mirosław Mazański, który jest autorem książkowego przewodnika rowerowego „Stargard i okolice”.

Rowerowa Masa Krytyczna Stargard – Małkocin, fot. Jan Balewski – ALBUM ZDJĘĆ NA FACEBOOKU

Masę na Rynku Staromiejskim otworzył prezydent Stargardu Rafał Zając, jej honorowy patron, który podkreślał jak dużo osób aktywnie zaangażowanych jest w działanie takich stowarzyszeń jak Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów, czy Stargard na rowery. Przypominał, gdzie są ścieżki rowerowe w mieście. Zapowiadał też powstanie ścieżki rowerowej ze Stargardu do Grabowa, w co zaangażowane są cztery samorządy, od gminnych po wojewódzki.

LIVE z wyjazdu masy z Rynku Staromiejskiego

Rowerzyści jechali dziś do Małkocina. Tam była meta, piknik i spotkanie z sympatycznymi alpakami.

Przejazd zabezpieczała policja i straż miejska.

LIVE z przejazdu pod Bramą Wałową

Przy okazji dzisiejszej masy na Rynku promowana była, będąca właśnie na półmetku, akcja Stargard – Rowerowa Stolica Polski.

– Około 250 osób wzięło udział w dzisiejszym masowym przejeździe rowerowym. Pogoda dopisała, humory również. Finał i piknik rowerowy odbył się w Małkocinie, na farmie alpak. Dziękujemy Państwu Kesselring za gościnność – podsumował na Facebooku Mirosław Mazański ze Stargardzkiego Porozumienia Rowerowego.