Dzień tabliczki mnożenia w KPP Stargard
Fot. KPP Stargard

Czy policjanci ze stargardzkiej komendy znają tabliczkę mnożenia? Sprawdzali to uczniowie z piątki

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Stargardzie obchodzili przypadający dziś XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Odpytali z niej funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Ocenili ich na 6.

Uczniowie SP 5 byli dziś w kilku różnych miejscach, odpytywali także mieszkańców na ulicy. Ich opiekunem, jak co roku – już 9 raz z rzędu – był ks. Jarosław Biryłko, proboszcz parafii prawosławnej w Stargardzie.

W Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie gościli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Stargardzie, w ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie bardzo dokładnie przepytali stargardzkich policjantów. Ze znajomości tabliczki mnożenia jako pierwszy egzamin zdawał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie, a następnie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego. Uczniowie egzaminowali także dzielnicowych oraz funkcjonariuszy Zespół ds. Nieletnich i Patologii, kierowników oraz dyżurnego stargardzkiej komendy. Pracownicy cywilni także pomyślnie zdali egzamin przeprowadzony przez uczniów – informuje dziś mł.asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Egzamin nie był łatwy jednak wszyscy funkcjonariusze zdali go pomyślnie. Uczniowie ocenili stargardzkich policjantów na szóstkę i każdemu wręczyli certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.