De Facto na scenie teatru letniego
Fot. Emilia Chanczewska

De Facto nie wracajcie jeszcze na ziemię!

W piątkowy wieczór (17.06.2022 r.), na scenie teatru letniego w parku Chrobrego w Stargardzie, wystąpili wokaliści związani obecnie i przed laty z grupą De Facto, prowadzoną w Stargardzkim Centrum Kultury przez Celinę Gładysz.

Koncert zorganizowany był z okazji 30-lecia De Facto, które przypadało w ubiegłym roku i otwierał obchody tegorocznych Dni Stargardu. Zaśpiewali wykonawcy związani przez kolejne lata z grupą, wśród których są też zawodowcy. Sami dobierali repertuar, stąd jego różnorodność. Usłyszeć można było utwory z repertuaru m.in. Edyty Geppert, Natalii Kukulskiej, Ireny Santor, Lady Gagi, Pawła Domagały, czy Perfectu. Przypomnijmy, że przed laty De Facto wpisywało się w nurt poezji śpiewanej, piosenki poetyckiej.

Poezja jest wciąż w moim sercu, ale oni kroczą własną drogą, nic nie narzucam, nie robię z nikogo na siłę artysty – mówiła ze sceny Celina Gładysz, która będąc wychowanką Mariana Bęćkowskiego przed laty święciła triumfy na festiwalach „piosenki z tekstem”, a dziś z powodzeniem tworzy Scenę Art Cafe. – Łączy ich miłość do piosenki, pasja. Kocham ich wszystkich!

Wykonawcy, z towarzyszeniem muzyków, śpiewali solo i nie tylko, wystąpiły m.in. dwie mamy z córkami. Celina Gładysz między występami opowiadała o swoich podopiecznych, o utworach, miała też dla widowni wiele mądrych przesłań.

Publiczność nagrodziła De Facto gromkimi brawami, a Celina Gładysz obsypana została kwiatami, obdarowana tortem z muzycznymi motywami. Podopieczni, nazywając autorytetem, matką, i mentorką, dziękowali Celinie Gładysz za całokształt, za serce które wkłada w swoją pracę, odśpiewując 100 lat! Podziękowania i gratulacje złożyła także dyrekcja SCK, gdzie działa grupa oraz prezydent miasta.

De Facto to niesamowita propozycja aktywności i rozwoju – podkreślał Rafał Zając, prezydent Stargardu.

Na finał zespół razem zaśpiewał utwór „Nie wracajmy jeszcze na ziemię” – KLIKNIJ TUTAJ.

Celina Gładysz żartowała na koniec, że niebawem grupa De Facto zamieni się w „Senioralny zespół folklorystyczny”. Patrząc na formę jej oraz jej podopiecznych – nie grozi!

Podoba ci się moja relacja? Możesz mi postawić KAWĘ! 🙂