Fot. pixabay.com

Diler z sąsiedniego powiatu doczeka się kolejnego wyroku

Nie tylko stargardzka policja walczy z przestępczością narkotykową. Także choszczeńska. W mieszkaniu pod Pełczycami policjanci znaleźli bardzo dużą ilość amfetaminy.

Prokurator Rejonowy w Choszcznie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-latkowi z gminy Pełczyce w powiecie choszczeńskim, który ma postawiony zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

10 lutego 2022 r. funkcjonariusze policji przeszukali mieszkanie podejrzanego, w trakcie czego ujawnili i zabezpieczyli 3 woreczki z zawartością białego proszku o łącznej masie 602,211 grama oraz 4,521 g suszu roślinnego – informuje Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Poddano je badaniu biegłych z zakresu fizykochemii, którzy wskazali, że substancja w postaci białego proszku zawiera w składzie chemicznym amfetaminę, natomiast susz roślinny to marihuana.

W ocenie biegłych zabezpieczona ilość amfetaminy może stanowić nawet 1153 działek handlowych, natomiast 5,521 gramów marihuany pozwala uzyskać do 9 działek handlowych narkotyku.

Alicja Macugowska-Kyszka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie

Podejrzany został zatrzymany. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy – tymczasowy areszt. Podejrzany 39-latek przyznał się do zarzucanego czynu, ale skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień.

W przeszłości był karany sądownie, a aktualnie odbywa karę pozbawienia wolności wymierzoną prawomocnym wyrokiem za inne przestępstwo – dodaje rzecznik prokuratury. – Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.