Teatr letni
Publiczność sobotniego koncertu, 23.07.2022 r. Fot. Emilia Chanczewska

Divers Cover Band zagra w sobotę, w teatrze letnim. W piątek, w kinie na leżakach, będzie „Druga połowa”

Jakie kulturalne propozycje na ostatni lipcowy weekend ma miasto dla swoich mieszkańców i ich wakacyjnych gości? To dwa wydarzenia plenerowe, na które wybrać się można do teatru letniego w parku Chrobrego. Udział w nich jest nieodpłatny.

W miniony weekend na scenie teatru letniego zagrał zespół stargardzkich muzyków Los Tatooloss z wokalistą Arturem Słowikiem na czele. Gościnnie zaśpiewali Magda Syposz i Marcin „Crane” Krawczyk. Podczas koncertu uczczona została pamięć pochodzącego ze Stargardu perkusisty i cyklisty Grzegorza Grzyba, który zginął 23 lipca 2018 roku, podczas treningu rowerowego w Warszawie. W sobotę minęły więc dokładnie 4 lata od jego tragicznej śmierci.

Koncert Los Tatooloss
Fot. Emilia Chanczewska

Występ Los Tatooloss był częścią cyklu koncertów Muzyczna Siła Miasta, w którym wcześniej wystąpił Big Band Stargard, a w ten weekend koncert da Divers Cover Band, także ze Stargardu.

Divers Cover Band gra swoje wersje hitów Dżemu, Perfectu, IRY, zespołu Harlem, Tadeusza Nalepy i innych. W kapeli śpiewa Andrzej „Kokos” Kosko. Sobotni koncert rozpocznie się o godzinie 19.

Zaczynamy w piątek o 22:00! Zapraszamy na leżaki i film „Druga połowa”. To tchnąca lekkością i świeżością komedia romantyczna z Cezarym Pazurą, Maciejem Musiałem, Marianną Zydek i Jackiem Knapem w rolach głównych. W tej historii pełnej celnego humoru i zaskakujących zwrotów akcji najważniejsza będzie miłość, która przysporzy bohaterom kłopotów niczym z „Romea i Julii”. Będzie się działo dlatego warto wieczór spędzić w Teatrze Letnim przed dużym ekranem!

Koncertowa sobota w ramach COOLturalnych Wakacji zaserwuje nam znane wszystkim od pokoleń covery przebojów najlepszych polskich zespołów takich jak Dżem, Perfect czy IRA. O godz. 19:00 na scenie Teatru Letniego wystąpi stargardzka grupa rockowa „Divers”, czyli doświadczeni stargardzcy muzycy: Jarosław Sadowski – gitara, Kazimierz Wiśniewski – gitara, Janusz Piotrowski – bas, Andrzej Słowik – perkusja, Andrzej Kosko – wokal.

Organizatorami Coolturalnych Wakacji jest Prezydent Stargardu i Stargardzkie Centrum Kultury.

Maciej Dura-Pomarański
specjalista ds. promocji w SCK