Policyjny wideorejestrator prędkość
Fot. KPP Stargard

Dla niej 100 km/h w terenie zabudowanym to za mało. Zastopowała ją drogówka ze Stargardu

41-letnia kierująca seatem została srogo ukarana za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy. Na trzy miesiące odebrano jej prawo jazdy.

O niebezpiecznym zachowaniu 41-latki na drodze poinformowała dzisiaj Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie.

– Policjanci stargardzkiej drogówki na ulicy Szosa Maszewska zarejestrowali pojazdem nieoznakowanym wykroczenie, jakiego dopuściła się kierująca samochodem osobowym marki seat – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Siedząca za kierownicą 41 – latka poruszała się w obszarze zabudowanym z prędkością 115 km/h. Kierującej w związku z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Zgodnie z przepisami, przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy o 50 km/h w terenie zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. To nie jedyna kara, która spotkała 41-latkę.

Za popełnione wykroczenie została ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych, otrzymała również 13 punktów karnych.

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard

Policja przypomina o ostrożności i rozwadze na drodze.

– Nadmierna prędkość oraz jej niedostosowywanie do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną kolizji i wypadków drogowych – podkreśla Justyna Siwarska. – Większości z tych zdarzeń można by uniknąć, gdyby prędkość z jaką poruszały się pojazdy była odpowiednia do aktualnych warunków, a przede wszystkim zgodna z przepisami.