Fot Grzegorz Drążek

Dni Stargardu 2022. Dużo sportu, AquaStar za złotówkę i Mezo na scenie

To będzie sportowa sobota w Stargardzie. 18 czerwca w pobliżu pływalni przy ulicy Szczecińskiej odbędzie się wiele różnych zawodów i pokazów w ramach Dni Stargardu 2022.

Święto miasta podzielone zostało na dwie części. Pierwsza odbędzie się w ten weekend, druga w kolejny. 18 czerwca odbędzie się wiele wydarzeń sportowych.

Będą się one odbywały od południa do późnego wieczoru. Najwięcej będzie się działo na ulicy Szczecińskiej, w pobliżu pływalni AquaStar. Mieszkańcy będą mogli na miejscu zapisywać się do udziały w różnych zawodach.

W programie między innymi:

  • godz. 12-15 – zawody sprawnościowe Ninja Star 2
  • godz. 12-15 – pokazy sztuk walki, koszykówki, piłki nożnej
  • godz. 12-22 – siłowe wyzwania
  • godz. 15.30-17.30 – pokaz strongman
  • godz. 17.30-20 – rekreacyjny przejazd rowerowy
  • godz. 18-19 – 13. Parada Motocyklistów
  • godz. 19.15 – marsz nordic walking na dystansie 5 km
  • godz. 21 – XV Bieg o Błękitną Wstęgę na dystansie 10 km

Wieczorem w sobotę będzie nie tylko sporotowo, ale i muzycznie. Na scenie na ulicy Szczecińskiej dwukrotnie wystąpi raper Mezo. Pierwsze wejście zaplanowane jest około godziny 20.25, a drugie ok. godz. 22.15.

W holu głównym AquaStar powstanie Strefa Mistrzów Sportu, gdzie będzie możliwość spotkania się z czołowymi stargardzkimi sportowcami – zapowiadają organizatorzy sportowych wydarzeń na ulicy Szczecińskiej z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie. – W tym miejscu będzie również strefa biznesu gdzie nasi partnerzy i sponsorzy opowiadać będą o funkcjonowaniu firm w mieście, o naborach, będą też konkursy z nagrodami.

Niespodzianką dla mieszkańców ma być wstęp w sobotę na pływalnię AquaStar za złotówkę.

Nasi mieszkańcy będą mogli skorzystać z basenu, siłowni, zajęć grupowych z sauny czy też wziąć udział w seansie saunowym. Na naszym parkingu znajdować się będzie strefa animacji i zabaw dla dzieci. Zaplanowane zostały tam bowiem gry i zabawy, eksperymenty, tańce, będą też słodkie niespodzianki i dmuchany zamek

OSiR Stargard