Elżbieta Szumska
Elżbieta Szumska w MDK Stargard, Fot. Emilia Chanczewska, archiwum

Doznała udaru po katastrofie budowlanej. Potrzebna pomoc dla byłej dyrektor emdeku!

Można finansowo wesprzeć zrzutkę przeznaczoną na półroczny pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym dla 72-letniej stargardzianki Elżbiety Szumskiej. Potrzeba ponad 60 tysięcy złotych.

Elżbieta Szumska to znana stargardzianka. Przede wszystkim pedagog – wieloletnia nauczycielka. Zapalona szachistka, prowadząca w Młodzieżowym Domu Kultury – którego była także dyrektorką w latach 2009-2018 – koło szachowe. Radna Rady Powiatu Stargardzkiego trwającej VI kadencji (2018-2023).

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Szczecinie. Ukończyła też studia podyplomowe w szczecińskiej Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej. Artystka malarka, członkini Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych Brama. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Niestety pani Elżbieta to także jedna z ofiar pękającego budynku na osiedlu Trzy Słońca w Stargardzie. Do tej głośnej katastrofy budowlanej doszło 12 maja 2022 roku. Blok stojący u zbiegu ulic Armii Krajowej i Twardowskiego nagle zaczął pękać i osuwać się. Lokatorzy zostali ewakuowani i do dziś nie mogą wrócić do swoich mieszkań.

Elżbieta Szumska obecnie mieszka w Szczecinie. Kilka dni po traumatycznej ewakuacji z mieszkania przeszła udar, doznała paraliżu jednej strony ciała i wymaga intensywnej, długofalowej rehabilitacji.

Utrata mieszkania wywołała u mnie olbrzymi stres, na skutek którego 17 maja doznałam udaru niedokrwiennego mózgu. Zostałam jednostronnie sparaliżowana, nie mogę chodzić i sprawnie poruszać prawą ręką. Przed udarem byłam osobą aktywną, prowadziłam samochód, spacerowałam z psem, hobbystycznie malowałam. Obecnie nie potrafię wykonać wielu podstawowych czynności. Utrata sprawności to dla mnie ogromny cios. Pomimo trudności i fizycznych ograniczeń postanowiłam walczyć o zdrowie i ponownie cieszyć się życiem.

Elżbieta Szumska w opisie zbiórki na Siepomaga.pl

Na półroczną rehabilitację, która jest niezbędna, do zebrania jest kwota 58 800 zł. To minimum potrzeb na ten moment. TUTAJ można wejść i wpłacić datek. Pomożecie?