stargardzka spójnia w hali osir
Fot. Grzegorz Drążek

Duże wyzwanie przed PGE Spójnią Stargard. Ktoś przegra tak po raz pierwszy

W ósmej serii spotkań koszykarskiej ekstraklasy PGE Spójnia Stargard zagra jutro na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza.

To spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. MKS rozegrał już pięć meczów na swoim terenie i wszystkie wygrał. PGE Spójnia ma za sobą trzy mecze na obcych parkietach i wszystkie zwycięskie. Ktoś więc w piątek po raz pierwszy przegra. Albo MKS u siebie, albo PGE Spójnia na wyjeździe.

Biorąc pod uwagę wszystkie mecze, u siebie i na wyjazdach, MKS ma pięć zwycięstw i porażkę, PGE Spójnia ma pięć zwycięstw i dwie porażki. Wygrywając w piątkowy wieczór w Dąbrowie Górniczej stargardzki zespół wyprzedzi MKS w liczbie zwycięstw, a po stronie porażek będzie remis.

PGE Spójnia i MKS różnią się, jeśli chodzi o to, jak wygląda gra tych zespołów. Klub z Dąbrowy Górniczej jest bardzo ofensywny. Średnio na mecz zdobywa ponad 100 punktów. Czymś takim nie może się pochwalić żaden inny zespół ekstraklasy. W sześciu spotkaniach MKS rzucił już 604 punkty. PGE Spójnia zdobyła o 42 punkty mniej, a rozegrała jedno spotkanie więcej. Za to stargardzki klub o wiele lepiej wygląda w defensywie. Tam sytuacja jest odwrotna. PGE Spójnia dała sobie rzucić do tej pory 526 punktów. Natomiast MKS dał sobie rzucić o piętnaście punktów więcej, mimo że rozegrał mecz mniej.

MKS Dąbrowa Górnicza zagra z PGE Spójnią Stargard 10 listopada o godzinie 17.30. Transmisja telewizyjna na kanale Polsat Sport Extra.