Kolizja przy ulicy Broniewskiego
Fot. Internauta

Dzień bez samochodu w Stargardzie rozpoczął się od dwóch poważnych kolizji

Dziś, w czwartek 22 września, czyli w Dzień bez samochodu 2022, po godzinie 7 rano autokar uszkodził cztery samochody osobowe w centrum miasta, a na obrzeżach Stargardu zderzyły się dwie ciężarówki. Kierowcy mieli bardzo utrudniony przejazd przez te części miasta.

Po godzinie 7 doszło dziś w Stargardzie do dwóch zdarzeń drogowych.

Przy rondzie koło Cukrowni, gdzie jest zjazd na Bydgoszcz i do Bridgestona, jest kolizja dwóch ciężarówek – po godzinie 7.30 poinformował nasz internauta, a inny przesłał zdjęcie pisząc: „Paraliż przy wyjeździe ze Stargardu. Na rondzie najechały na siebie dwa duże samochody.”

Jak się okazuje, zderzyły się tam dwa ciężarowe MAN-y.

– O godzinie 7.35 na ulicy Broniewskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych – informuje mł.asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – 60-letni kierujący samochodem ciężarowym marki MAN na stargardzkich tablicach rejestracyjnych nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu ciężarowym MAN-em z Drezdenka. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Żaden z uczestników kolizji nie potrzebował pomocy medycznej.

Bardzo dziękujemy naszym internautom za sygnały o zdarzeniach drogowych!!!

O podobnej porze doszło także do kolizji pod wiaduktem w centrum Stargardu.

Między stojące po obu stronach pod wiaduktem samochody wjechał kierujący autobusem – mówi mł.asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Uszkodził 4 samochody osobowe. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca tej kolizji został ukarany mandatem.