Fot Grzegorz Drążek

Dzień Dziecka z policjantami, strażakami i żołnierzami

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zorganizowano festyn z okazji Dnia Dziecka. Atrakcją była policja konna, psy policyjne i pokazy sprzętu służb mundurowych. Co ważne, dopisała pogoda.

1 czerwca stargardzcy policjanci zaprosili do siebie dzieci z okazji ich święta. Przed budynkiem KPP Stargard przy ulicy Warszawskiej czekało na nich wiele atrakcji. Zadbali o nie nie tylko policjanci, ale także strażacy i żołnierze.

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się pokazy.

Można było między innymi zobaczyć w akcji policjantów z grupy wsparcia i był pokaz tresury psów.

mł. asp. Justyna SIwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie

Policjanci przygotowali także pokaz zatrzymania przestępcy przez psy policyjne. W roli przestępcy wystąpił policjant ubrany w specjalny kombinezon, który chronił go przed obrażeniami w wyniku interwencji czworonoga. Kombinezon się przydał. Dzieci zobaczyły, jak psy potrafią w ułamku sekundy powalić na ziemię człowieka, a później chwycić go zębami za ubranie i mocno przytrzymać. Przewodnikowi psa nie było łatwo odciągnąć psa od „złoczyńcy”.

Na festynie były także inne zwierzęta na służbie. Dzieci zobaczyły z bliska policję konną. Na co dzień w stargardzkiej komendzie takiej nie ma. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć z funkcjonariuszami policji konnej.

Podczas dzisiejszego wydarzenia z okazji Dnia Dziecka Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie, 12 Dywizja Zmechanizowana i 2 batalion saperów pokazali sprzęt, wykorzystywany przez nich w jednostkach. Także KPP w Stargardzie zaprezentowała swoje pojazdy. Na festynie można było także poczuć się policjantem czy żołnierzem, nakładając na siebie umundurowanie, czy biorąc do ręki sprzęt służbowy tych jednostek. I dzieci chętnie to robiły.

Na festynie były także stanowiska Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stargardzie, Stargardzkiego Klubu Strzeleckiego Legion, Zachodniopomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA w Szczecinie.