Ćwiczenia Śnieżnik
Fot. Agata, 12 BZ

Dzień podoficera 12BZ. W symulatorze strzelań Śnieżnik

W Stargardzie, na mega nowoczesnym trenażerze Śnieżnik, odbyło się szkolenie dla podoficerów batalionu dowodzenia 12 Brygady Zmechanizowanej.

Prowadzący szkolenie starszy podoficer dowództwa brygady dowodzenia zapoznał uczestników zajęć z możliwościami nowoczesnej bazy szkoleniowej symulatora strzelań Śnieżnik.

Celem zajęć była nauka posługiwania się poszczególnymi rodzajami broni wykorzystywanymi w pododdziałach zmechanizowanych oraz przeciwlotniczych.

Wielkie podziękowania dla instruktorów 3 kompanii 2 batalionu piechoty zmotoryzowanej oraz dywizjonu przeciwlotniczego, którzy wykazali się dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem podczas realizacji zajęć.

12BZ

System Śnieżnik w Stargardzie jest już prawie 10 lat.

To nowoczesne urządzenie pozwalające na szkolenie żołnierzy przy zastosowaniu różnego typu broni strzeleckiej bez użycia amunicji. Zakres wykorzystywania jego możliwości w szkoleniu jest właściwie nieograniczony. Zasada działania systemu Śnieżnik jest podobna do gry komputerowej tyle że zamiast telewizora jest ogromny ekran kinowy. Na specjalnie przygotowanych i wyposażonych stanowiskach ogniowych żołnierze mogą strzelać indywidualnie, ale system daje też możliwość szkolenia dla całej drużyny. Oprogramowanie systemu pozwala na stworzenie dla szkolących się żołnierzy nieograniczonej ilość wirtualnych scenariuszy – od strzelań programowych do strzelań sytuacyjnych, w różnych warunkach terenowych i atmosferycznych.

INFORMACJE I ZDJĘCIA: 12 BRYGADA ZMECHANIZOWANA