Stargard Edu Day
Fot. Grzegorz Drążek

Edu Day 2023 w Stargardzie. Kolorowo o edukacji. Robot na czterech łapach

W hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie odbyły się dzisiaj Targi Edukacyjne Edu Day.

Na targach w szkole na osiedlu Zachód prezentowały się wyższe uczelnie, szkoły doskonalenia zawodowego, szkoły językowe, wydawnictwa edukacyjne, internetowe portale edukacyjne, stargardzka policja i wojsko, które zachęcały do pracy i służby w ich szeregach. To cykliczne wydarzenie, odbywające się w ZS 2 w Stargardzie.

– Organizowane przez nas targi mają być miejscem wzajemnej komunikacji pomiędzy uczelniami wyższymi, a wymagającą młodzieżą, która wciąż ma więcej pytań aniżeli odpowiedzi – podkreślali organizatorzy wydarzenia zachęcając do uczestnictwa w nim.

W hali sportowej ZS 2 na osiedlu Zachód w Stargardzie młodzież rozmawiała o ofercie placówek i instytucji, które się tam wystawiły. Było sporo ciekawostek. Można było zobaczyć, co potrafi zrobić pies robot, czy dać sobie założyć na ręce kajdanki.

– Żeby wiedzieć, że to nic przyjemnego i żeby już więcej nie było potrzeby ich nakładać – podkreślały osoby ze stanowiska, na którym były także prezentowane różne militaria.

ZS 2 w Stargardzie jest także współorganizatorem konferencji, która odbędzie się jutro, 16 marca, w godzinach 11-15, na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Jej głównym tematem jest projekt „Szkoła bez ocen”.