Bohdan Kowalski
Śp. Bogdan Kowalski, fot. Emilia Chanczewska, archiwum

Filmy z „Archiwum Rodziny Kowalskich” na 15-lecie Czwartkowych Spotkań Klubu Filmowego w kinie SCK

W czwartek 23.11.2023 roku, o godzinie 18, na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury, obchodzone będzie 15-lecie Czwartkowych Spotkań Klubu Filmowego. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Kina SCK. Liczba miejsc ograniczona.

UWAGA, zmiana terminu!

Komunikat SCK, 22.11.2023 r.:

Szanowni Państwo, informuję, że z przyczyn od nas niezależnych Jubileusz 15-lecia Czwartkowych Spotkań Klubu Filmowego, planowany na czwartek, 23 listopada zostaje przeniesiony na inny termin, o którym Państwa poinformuję. Wszystkie wejściówki i rezerwacje nie tracą swojej ważności. Serdecznie przepraszam i jednocześnie dziękuję za Państwa wyrozumiałość.

Członkom zespołu wszyscy życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do zobaczenia niebawem w Stargardzie.

– Podczas spotkania zaprezentowany zostanie zbiór filmów nakręconych przez założyciela cyklu Bohdana Kowalskiego – informuje Maciej Dura-Pomarański rzecznik prasowy Stargardzkiego Centrum Kultury. – Filmy z kolekcji „Archiwum Rodziny Kowalskich” będą ilustrowane muzyką na żywo w wykonaniu grupy Małe Instrumenty. Zespół eksperymentuje z dźwiękiem, wykorzystując do tego zarówno nieduże rozmiarowo profesjonalne instrumenty, jak również zabawki, przeszkadzajki i przedmioty wydające unikatowe brzmienia. Muzyka, która powstaje dzięki temu ma niepowtarzalny klimat, charakter, barwę. Jest muzyczną, ilustracyjną podróżą, która wypełnia wyobraźnię widowni i pogłębia odbiór filmowego przekazu.

15 lecie CSKF
SCK

Jubileuszowy CSKF poprowadzi Krzysztof Spór, dziennikarz filmowy i autor bloga „Spór w kinie”. Wśród zaproszonych gości będzie m.in. Przemysław Lewandowski, dyrektor artystyczny Ińskiego Lata Filmowego.

– Bohdan Kowalski przez całe życie umiejętnie łączył zawód nauczyciela – polonisty z działalnością kulturalną w zakresie filmu, fotografii i wychowania morskiego – przypomina Maciej Dura-Pomarański z SCK. – Wśród wielu nagród i odznaczeń był również laureatem nagrody Prezydenta Stargardu dla stargardzkich twórców kultury. Wybitny stargardzianin, filmoznawca, fotograf, marynista, autor wielu artykułów, wierszy i kilku książek. Pomysłodawca i wieloletni współorganizator Ińskiego Lata Filmowego. Wychowawca kilku pokoleń mieszkańców Stargardu i przyjaciel młodzieży.