Waldemar Szydłowski wystawa fotografii
- To moja pierwsza wystawa, emocje są duże - mówi Waldemar Szydłowski, fot. Emilia Chanczewska

Fotografował i krokodyla i delfina, ale najwięcej małych ptaszków. Wystawa fotografii przyrodniczej Waldemara Szydłowskiego w SCK

Zdjęcia z całego świata, z egzotycznych podróży po Afryce, ale także zza miedzy oglądać można na otwartej dziś, w piątek 12 kwietnia 2024 roku, w SCK, wystawie fotografii Waldemara Szydłowskiego.

Waldemar Szydłowski, związany z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Stargardzie, mieszka w wieżowcu na osiedlu Zachód.

– Czasem zwierzęta zaglądają mi do okien, pustułki budują gniazdo na parapecie okna na X piętrze – opowiadał dziś na wernisażu Waldemar Szydłowski. – Fotografowałem już takie małe ptaki jak kolibry i myszołowy, chciałbym jeszcze upolować aparatem zimorodka.

Pan Waldemar przyrodę kocha od zawsze i zawsze był blisko natury. 20 lat przepracował jako rolnik w podstargardzkim Żarowie. Teraz ma dużo wolnego czasu i uwielbia spędzać go na fotografowaniu (ostatnio posługuje się aparatem Sony 9 M II), najchętniej w dalekiej podróży.

– W 2023 roku byłem dwa razy w Afryce, także w Chorwacji z UTW, dopiero się z podróżami rozpędzam! – wyznaje Waldemar Szydłowski, który nie ukrywa, że ma swojego mistrza, jeżeli chodzi o fotografię przyrodniczą. – Podpatruję Janka Rybaczuka – wyznaje.

Dzisiejszy wernisaż uprzyjemniła swoim śpiewem (m.in. „Yesterday” Beatlesów) Małgorzata Nowak podopieczna Pracowni Wokalnej, prowadzonej w SCK przez Celinę Gładysz. Małgosia niedawno zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki z Ekranów, piosenką „Speak Softly Love” z „Ojca Chrzestnego”.

Otwarcie wystawy cieszyło się dobrą frekwencją, nie spotkało się jednak ze zbytnim zainteresowaniem świeżo upieczonych radnych oraz kandydatów na radnych, którzy przed wyborami samorządowymi 7 kwietnia pokazywali się dosłownie wszędzie. 😉

Wystawę fotografii Waldemara Szydłowskiego pt. „Rozmaitości” w Galerii 108 Hol, nad kasą kina SCK, oglądać można przez najbliższy miesiąc. Otworzyła ją dyrektor SCK Joanna Tomczak. Jej komisarzem jest Piotr Kosmal z SCK, który zaprasza już na kolejną wystawę zdjęć, 26 kwietnia, w Galerii 108.