Gala MDK Stargard
Fot Emilia Chanczewska

Gala zespołów tanecznych z emdeku wróciła na scenę

Dziś wieczorem, na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury, po dwuletniej przerwie odbyła się Gala zespołów tanecznych z Młodzieżowego Domu Kultury. Wystąpiły i zachwyciły młode tancerki z grup Gest, Pasja, Aplauz i Ekspresja.

Czasem kobiety, by walczyć o swoją wolność i niezależność, by pokazać, co myślą o otaczającej je rzeczywistości wychodzą na ulicę z hasłami na ustach i na transparentach. A czasami to co je zajmuje i boli pokazują wychodząc na scenę, za pomocą pięknego tańca, dopełnionego odpowiednio dobraną muzyką, grą świateł, scenografią i charakteryzacją. Tak było wczoraj, na dużej scenie SCK, gdzie po 2 latach przerwy odbyła się cykliczna Gala zespołów tanecznych MDK Stargard. Kilka grup tanecznych, które zdobywają laury na wyjazdowych festiwalach, pokazało dla swojej publiczności efekty pracy, która jest przede wszystkim pasją. Tańcem, w którym znaleźć można było symbole wolności, samotności, zobaczyć opowieść o dzieciach zza wschodniej granicy zobaczyć i wysłuchać spektakl o chorym systemie edukacji, ale także poruszającym lekkie tematy, zachwyciły grupy Gest, Pasja, Aplauz i Ekspresja.

Zespół taneczny GEST prowadzi Małgorzata Flas – dyrektor MDK Stargard, PASJĘ Małgorzata Liwosz-Rogozińska, APLAUZ Beata Górak z córką Balbiną Górak oraz Agnieszką Dryjańską, EKSPRESJĘ Weronika Żółwińska i Paulina Ramotowska.

To wydarzenie to zawsze wielkie wzruszenie – mówiła na zakończenie gali Bożena Kurczewska, przewodnicząca Społecznej Rady Rodziców MDK Stargard. – To był ciężki okres, długa przerwa, trzeba było trzymać formę, a nie było to łatwe. Tym bardziej wam bardzo dziękuję i dziękuję waszym trenerkom, bez których tego wszystkiego by nie było. Wielkie brawa!

Tancerki dostały słodycze, a prowadzące zespoły zostały obsypane kwiatami i prezentami.

Dobrze jest wrócić na scenę po 2-letniej przerwie – podkreślała Małgorzata Flas, dyrektor MDK Stargard. – W najstarszych grupach pozostały najbardziej wytrwałe tancerki, nie ma też już wśród nas jednego rodzynka, tańczącego chłopca. Ale myślę, że nie zawiodłyśmy i dzisiejsza gala była na równie wysokim poziomie co 2 lata temu. Gratuluję zespołom, a moim koleżankom po fachu dziękuję za współpracę. Wam drodzy rodzice bardzo dziękuję za zaufanie, że na rozwój artystyczny waszych dzieci wybraliście właśnie dom przy Portowej 3. Bardzo dbamy, by była to przyjazna edukacyjnie przestrzeń dla dzieci.

Galę sprawnie poprowadził, debiutujący w tej roli, Andrzej Karpiński z Działu Promocji i Organizacji Imprez MDK Stargard.