Wieżowiec przy ulicy Szewskiej 4 w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Gaz wraca do mieszkań w wieżowcu przy ulicy Szewskiej w Stargardzie

Już tylko w piętnastu spośrów sześćdziesięciu siedmiu mieszkań w wieżowcu przy ulicy Szewskiej 4 w Stargardzie nie ma gazu.

Gaz w bloku przy Szewskiej 4 na stargardzkim Starym Mieście został odłączony późnym wieczorem 1 czerwca 2024 roku. Taką decyzję podjęto po tym, jak strażacy, interweniujący w wieżowcu w sprawie pękniętej ściany przy wejściu do klatki schodowej, stwierdzili w piwnicy nieszczelność gazu.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Stargardzie zleciła przeprowadzenie kontroli szczelności gazu, zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Przy wieżowcu zmieniony został nieco przebieg sieci gazowej, tak żeby nie przebiegała ona przez kiosk wejściowy do klatki schodowej. Wykonano także zawory do każdego z sześciu pionów osobno.

– Gaz wrócił do mieszkań – poinformowała dziś Stargard.News Ewa Pilarczyk, zastępca prezesa do spraw technicznych Spółdzielni Mieszkaniowej w Stargardzie. – Na sześćdziesiąt siedem mieszkań, już tylko w piętnastu nie został przywrócony dopływ gazu. Do jedenastu mieszkań nie mieliśmy jeszcze dostępu, żeby przeprowadzić tam pomiary. Natomiast w czterech mieszkaniach stwierdzone zostały pewne nieszczelności i będą tam wykonywane dodatkowe prace.

Jeśli chodzi o pękniętą ścianę przy wejściu do klatki schodowej, spółdzielnia mieszkaniowa czeka na wyniki ekspertyzy. Specjalnymi podporami budowlanymi został zabezpieczony kiosk wejściowy. Ustawiono je także na wejściu do klatki schodowej.