alkotester
Alkotester. Fot. KPP Stargard

Gościnne występy w Stargardzie pijanego 50-latka ze Szczecina

Stargardzka drogówka na ulicy Gdańskiej w Stargardzie zatrzymała do kontroli drogowej kierującego mitsubishi. Jego styl jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innej substancji odurzającej.

– Kierującym pojazdem okazał się 50-letni mieszkaniec Szczecina. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie – informuje asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Nietrzeźwemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka kara grzywny.

Istotny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym ma zarówno stan psychofizyczny kierujących, jak i stan techniczny pojazdów, dlatego dbając zarówno o kierujących jak i pieszych, stargardzcy policjanci każdego dnia przeprowadzają wiele kontroli. Ich celem jest przede wszystkim wyeliminowanie istniejącego zagrożenia.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard