Fot Pixabay.com

Grała III liga. Kluczevia zadowolona, Błękitni nie za bardzo

Przedostatnia seria spotkań rozegrana została dzisiaj w grupie 2 III ligi. Stargardzkie zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Beniaminek ze Stargardu nie pozwolił rywalowi radować się z utrzymania.

W trzydziestej trzeciej kolejce III ligi Polski Cukier Kluczevia Stargard zwyciężył na wyjeździe, a Błękitni Stargard przegrali u siebie i to wysoko.

Piłkarze Polskiego Cukru Kluczevii, którzy tylko rok spędzą w III lidze, chcą pożegnać się z tą klasą rozgrywkową z podniesionymi głowami. I dzisiaj z takimi schodzili z boiska po meczu w Jarocinie z Jarotą. Beniaminek ze Stargardu wygrał 3:1. To szóste zwycięstwo w sezonie Kluczevii, która jednak pozostanie na przedostatnim miejscu w tabeli i w kolejnym sezonie zagra w IV lidze.

W innych humorach są dzisiaj piłkarze Błękitnych Stargard. Na pożegnanie ze stargardzkimi kibicami w sezonie 2021/2022 przegrali u siebie z Pogonią Nowe Skalmierzyce 1:4. To czternasta porażka Błękitnych w sezonie. Mają także sześć remisów itrzynaście wygranych. Błękitni są w środkowej strefie tabeli, na dziewiątym miejscu.

W grupie 2 III ligi rozegrana zostanie jeszcze jedna seria spotkań. W niedzielę, 19 czerwca ostatni mecz u siebie rozegra Polski Cukier Kluczevia, który podejmie w Stargardzie czwartego w tabeli Sokoła Kleczew. Początek sobotniego spotkania o godzinie 17. O tej samej porze ostatnie spotkanie w sezonie rozpoczną Błękitni Stargard, którzy zmierzą się w Koszalinie z Bałtykiem. Wynik tego spotkania może mieć spore znaczenie. Bałtyk jest w tym momencie na miejscu, które nie gwarantuje utrzymania w III lidze. O utrzymanie rywalizuje z Jarotą, która ma punkt więcej. Jarota mogła być dzisiaj pewna utrzymania, ale nie pozwoliła na to Kluczevia pokonując ją na jej boisku.