Bramka piłkarska
Fot. ilustracyjne

Grała IV liga. Cztery gole w derbach powiatu stargardzkiego

W dwunastej serii spotkań zachodniopomorskiej IV ligi piłkarskiej jeden zespół ze Stargardu wygrał, drugi przegrał. Oba kluby z gminy Dolice bez punktów.

W miniony weekend w derbach powiatu stargardzkiego Polski Cukier Kluczevia Stargard grał z reprezentantem gminy Dolice – Białymi Sądów, rezerwy Błękitnych Stargard mierzyły się na wyjeździe z Wybrzeżem Rewal, a Unia Dolice podejmowała Odrę Chojna.

W derbach powiatu stargardzkiego emocji nie było tyle, na ile wskazywałyby miejsca w tabeli obu zespołów. Przed spotkaniem Kluczevia i Biali mieli po 26 punktów i zajmowali odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Stargardzki zespół pewnie wygrał 4:0. Bramki strzelili dwie Przemysław Brzeziański, po jednej Fabian Pach i Michał Magnuski.

Pozostali dwaj przedstawiciele regionu stargardzkiego, podobnie jak Biali, nie zdobyli ani punktów, ani goli. Rezerwy Błękitnych przegrali z Wybrzeżem 0:4, a Unia uległa Odrze 0:1.

Mimo zwycięstwa Polski Cukier Kluczevia Stargard pozostał na czwartym miejscu w tabeli. W tym sezonie są trzy kluby, które grają jeszcze skuteczniej. Liderem jest Bałtyk Koszalin, wiceliderem Wybrzeże Rewal, a trzecie miejsce zajmuje Gwardia Koszalin. Pierwsze dwa zespoły mają cztery punkty więcej niż Kluczevia, a Gwardia ma dwa punkty więcej.

Na piątym miejscu w zachodniopomorskiej IV lidze dalej są Biali Sądów. Rezerwy Błękitnych Stargard plasują się na dziewiątym miejscu. Mają 16 pkt. Na ostatnim, osiemnastym miejscu jest Unia Dolice, która ma 3 punkty wywalczone w trzeciej kolejce przeciwko Kluczevii.

Kolejne mecze:

  • Mechanik Bobolice (10 miejsce, 16 pkt) – Polski Cukier Kluczevia Stargard – 28 października, godzina 13
  • Błękitni II Stargard – Iskierka Szczecin – 28 października, godzina 17
  • Biali Sądów – Chemik Police (11 miejsce, 13 pkt) – 28 października, godzina 13
  • Orzeł Wałcz (15 miejsce, 9 pkt) – Unia Dolice – 28 października, godzina 14