Na boisku piłkarskim

Grała IV liga. Mechanik rozmontował Kluczevię Stargard

Z klubów z powiatu stargardzkiego w trzynastej serii spotkań zachodniopomorskiej IV ligi piłkarskiej oba z gminy Dolice wygrały, a oba ze Stargardu przegrały.

W rozegranej w miniony weekend kolejce spotkań Polski Cukier Kluczevia Stargard grał na wyjeździe z Mechanikiem Bobolice, rezerwy Błękitnych Stargard podejmowały Iskierkę Śmierdnica, Biali Sądów mierzyli się na swoim terenie z Chemikiem Police, Unia Dolice grała w Wałczu z Orłem.

Niemiłą niespodziankę sprawiła Kluczevia. Klub, który ma trzecioligowe aspiracje, przegrał z Mechanikiem, który przed tym meczem miał już sześć porażek. Stargardzki zespół prowadził po pierwszej połowie 2:0, ale przegrał 2:3. Mechanik strzelił trzy gole w kilka minut, między 77 a 82 minutą. Bramki w Kluczevii strzelili Przemysław Brzeziański i Michał Magnuski.

Rezerwy Błękitnych Stargard przegrały 0:4. To ich siódma porażka w sezonie.

Biali Sądów pokonali Chemika 2:1. Bramki w drużynie gospodarzy strzelili Sebastian Inczewski i Grzegorz Magnuski.

Unia Dolice odniosła drugie zwycięstwo w sezonie. Pokonała Orła 3:2, a zwycięskiego gola zdobyła w 93 minucie. Jego autorem był Dominik Kuś. Pozostałe dwie bramki dla Unii strzelił Dmytro Donos.

W tabeli Polski Cukier Kluczevia jest na czwartym miejscu. Ma 29 punktów. Inne kluby rywalizujące o awans powiększyły przewagę nad stargardzkim zespołem. Pierwszy Bałtyk Koszalin i drugie Wybrzeże Rewal mają po 36 punktów, a trzecia Gwardia Koszalin 34 pkt. Tyle samo punktów co Kluczevia mają plasujący się na piątym miejscu Biali Sądów. Rezerwy Błękitnych Stargard zajmują dziesiąte miejsce. Mają 16 pkt. Mimo wygranej na ostatnim miejscu pozostaje Unia Dolice, która ma 6 punktów.