Piłka nożna

Grała IV liga. Stargard dwa razy wygrał, gmina Dolice dwa razy przegrała

W zachodniopomorskiej IV lidze piłkarskiej w miniony weekend rozegrana została szósta seria spotkań. Spośród czterech klubów z regionu stargardzkiego, wygrały dwa ze Stargardu.

W minioną sobotę Polski Cukier Kluczevia Stargard grała u siebie z Odrą Chojna, rezerwy Błękitnych Stargard mierzyły sie na wyjeździe z Perłą Dygowo, Unia Dolice grała w Rewalu z Wybrzeżem, a Biali Sądów podejmowali Gwardię Koszalin.

Kluczevia za przeciwnika miała ostatni w tabeli zespół, który wcześniej miał tylko punkt. Stargardzki zespół, mający aspiracje awansu do III ligi, zwyciężył 6:0. Po dwie bramki strzelili Bartomiej Babiak, Przemysław Brzeziański i Dominik Dziąbek. Ten ostatni gole zdobył minuta po minucie, w 61 i 62 min.

Rezerwy Błękitnych też zwyciężyły. Pokonały Perłę 2:1. Bramki w stargardzkiej drużynie zdobyli Jakub Janeda i Dawid Wróbel.

Tym razem gorzej poszło przedstawicielom gminy Dolice. Nie zdobyli punktów, a rywale strzelili im w sumie jedenaście goli. Unia przegrała 0:5, a Biali 0:6. Rywale obu klubów są w czołówce tabeli. Wybrzeże jest na czwartym miejscu, a Gwardia to lider, który ma komplet zwycięstw, a bramki 38-1.

W tabeli Polski Cukier Kluczevia Stargard jest na trzecim miejscu. Ma 15 punktów. Rezerwy Błękitnych Stargard plasują się na ósmej pozycji. Mają 10 pkt. Biali Sądów zajmują piąte miejsce. Mają 13 punktów. Unia Dolice jest czternasta. Ma 3 pkt.