nożna piłka
Fot. ilustracyjne

Grała IV liga. Unia Dolice ma sposób na kluby ze Stargardu

W zachodniopomorskiej IV lidze piłkarskiej w piętnastej serii spotkań dwie drużyny z powiatu stargardzkiego wygrały, a dwie przegrały.

W miniony weekend w piętnastej kolejce IV ligi Polski Cukier Kluczevia Stargard grał u siebie z Chemikiem Police, rezerwy Błękitnych Stargard w derbach powiatu stargardzkiego mierzyły się na swoim terenie z Unią Dolice, a Biali Sądów grali u siebie z Wybrzeżem Rewal.

Kluczevia wygrała 2:1. Bramki w stargardzkiej drużynie strzelili Dominik Dziąbek i Kamil Bartoszyński. To dziesiąte zwycięstwo Kluczevii, która ma też dwa remisy i dwie porażki, a jedno spotkanie nie zostało rozegrane z powodu złego stanu boiska w Bobolicach.

W derbach powiatu stargardzkiego rezerwy Błękitnych Stargard przegrały z Unią Dolice 1:2. Bramki zdobyli Bartłomiej Zdunek dla Błękitnych oraz Dominik Kuś i Przemysław Białek dla Unii. Klub z Dolic staje się pogromcą czwartoligowców ze Stargardu. Wcześniej pokonał Kluczevię 2:1.

Biali Sądów przegrali z wiceliderem z Rewala 0:2. To czwarta porażka klubu z gminy Dolice, który ma także dziewięć zwycięstw i dwa remisy.

W tabeli Polski Cukier Kluczevia jest na czwartym miejscu (32 pkt). Biali Sądów plasują się na piątej pozycji (29 pkt). Rezerwy Błękitnych Stargard są na jedenastym miejscu (16 pkt). Unia Dolice nie jest już ostatnia, a szesnasta (9 pkt). Liderem jest Bałtyk Koszalin (42 pkt). Na drugim miejscu jest Wybrzeżer Rewal (42 pkt). Na trzeciej pozycji plasuje się Gwardia Koszalin (40 pkt).

Kolejne mecze:

  • Bałtyk Koszalin – Polski Cukier Kluczevia Stargard – 18 listopada, godzina 13
  • Ina Goleniów – Błękitni II Stargard – 18 listopada, godzina 12
  • Iskierka Śmierdnica (8 miejsce, 22 pkt) – Biali Sądów (18 listopada, godzina 19)
  • Unia Dolice – MKP Szczecinek (12 miejsce, 15 pkt) – 18 listopada, godzina 13