Spotkanie piłkarskie
Fot. ilustracyjne

Grała IV liga. W derbach klub z Sądowa lepszy od rywala ze Stargardu

W zachodniopomorskiej IV lidze piłkarskiej w miniony weekend rozegrana została siódma seria spotkań. Spośród reprezentantów Stargardu i okolic zwycięstwa odniosły zespoły Kluczevii Stargard i Białych Sądów.

W sobotę u siebie grały rezerwy Błękitnych Stargard, w derbach powiatu stargardzkiego z Białymi Sądów. Polski Cukier Kluczevia mierzył się na wyjeździe z Orłem Wałcz. W Dolicach miejscowa Unia grała z Iskierką Śmierdnica.

Najwyżej sklasyfikowany zespół z powiatu stargardzkiego, Kluczevia zwyciężył 4:0. Bramki strzelili Kamil Bartoszyński, Fabian Pach i dwie rezerwowy Dominik Dziąbek.

W derbach powiatu stargardzkiego rezerwy Błękitnych Stargard przegrały na stadionie przy ulicy Ceglanej z Białymi Sądów 1:2. W 5 minucie na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Olivier Kliś. Goście odpowiedzieli golami byłęgo piłkarza Błękitnych Stargard, Sebastiana Inczewskiego w 33 i 48 minucie.

Unia Dolice przegrała z Iskierką 1:4. Bramka dla dolickiej drużyny była samobójczym trafieniem rywala.

W tabeli Polski Cukier Kluczevia Stargard jest na trzecim miejscu. Ma 18 punktów. Rezerwy Błękitnych Stargard plasują się na dziewiątej pozycji. Mają 10 pkt. Biali Sądów są na piątym miejscu. Mają 16 punktów. Unia Dolice zajmuje szesnastą pozycję. Ma 3 pkt. Liderem jest Gwardia Koszalin, która ma komplet 21 punktów. Tyle samo punktów ma drugi Bałtyk Koszalin.

W sobotę, 23 września dojdzie do hitowego starcia w zachodniopomorskiej IV lidze. Kluczevia odejmie Gwardię.

Kolejne mecze:

  • Polski Cukier Kluczevia Stargard – Gwardia Koszalin – 23 września godzina 15
  • Mechanik Bobolice (8 miejsce, 12 pkt) – Błękitni II Stargard – 24 września, godzina 15
  • Biali Sądów – MKP Szczecinek (10 miejsce, 10 pkt) – 23 września, godzina 12
  • Darłovia Darłowo (12 miejsce, 6 pkt) – Unia Dolice – 23 września, godzina 15