Piłka nożna
Fot. ilustracyjne

Grała zachodniopomorska IV liga. Remis w meczu na szczycie z udziałem Kluczevii Stargard

W zachodniopomorskiej IV lidze piłkarskiej w miniony weekend rozegrana została ósma seria spotkań. W meczach przedstawicieli powiatu stargardzkiego dwa zespoły wygrały, jeden zremisował, jeden przegrał.

W ósmej kolejce spotkań Polski Cukier Kluczevia Stargard grał u siebie z Gwardią Koszalin, rezerwy Błękitnych Stargard mierzyły się na wyjeździe z Mechanikiem Bobolice, Biali Sądów rywalizowali na swoim terenie z MKP Szczecinek, Unia Dolice grała na wyjeździe z Darłovią Darłowo.

Mecz w Stargardzie pomiędzy Kluczevią a Gwardią był wydarzeniem weekendu w zachodniopomorskiej IV lidze. Przed tym spotkaniem klub z Koszalina miał komplet punktów, a stargardzki zespół miał sześć zwycięstw i jedną porażkę. Polski Cukier Kluczevia, którego celem jest awans do III ligi, powinien pokonać Gwardię, żeby zniknęła różnica punktowa między tymi drużynami. Tak jednak się nie stało. Był remis 1:1. Bramkę w Kluczevii strzelił Piotr Surma. Kluczevia ma 19 punktów i zajmuje czwarte miejsce. Nowym liderem jest Bałtyk Koszalin, który wykorzystał to, że Gwardia zgubiła w Stargardzie dwa punkty, wygrał i jest jedynym zespołem, który ma komplet punktów.

Rezerwy Błękitnych pewnie wygrały 3:0. Gole w meczu przeciwko Mechanikowi zdobyli Patryk Błaszczyk, Jakub Sawczak, Olivier Kliś. Stargardzki zespół ma 13 punktów i plasuje się na ósmym miejscu.

W sobotę, 30 września oba stargardzkie zespoły zagrają ze sobą. Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie przy ulicy Ceglanej.

Biali Sądów pokonali MKP 4:1. W zwycięskim klubie gole strzelili Sebastian Inczewski dwa, Illia Sobol, Karol Ogórek. Biali mają 19 punktów, tyle samo co Kluczevia i są na piątym miejscu.

Unia Dolice przegrała w Darłowie 0:5. W tabeli jest na szesnastym miejscu. Ma 3 punkty.

Kolejne mecze:

  • Błękitni II Stargard – Polski Cukier Kluczevia Stargard – 30 września, godzina 13
  • Perła Dygowo (6 miejsce, 16 pkt) – Biali Sądów – 30 września, godzina 12
  • Unia Dolice – Wieża Postomino (17 miejsce, 3 pkt) – 30 września, godzina 16