korowód
Ubiegłoroczny Stargardzki Korowód Dziejów odbył się 18 czerwca, fot. Jan Balewski

II Stargardzki Korowód Dziejów z okazji 560. rocznicy zakończenia wojny pszennej między Stargardem a Szczecinem

Pracownicy Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie zapraszają wszystkich do aktywnego udziału w II Stargardzkim Korowodzie Dziejów. Wyruszy już w najbliższą niedzielę, 2 czerwca 2024 roku, o godzinie 13.30, z Rynku Staromiejskiego.

Historyczny korowód organizowany jest w ramach święta miasta, Dni Stargardu 2024.

Przypomnimy, że stargardzcy muzealnicy zapraszają mieszkańców do wcielenia się w różne role podczas niedzielnego korowodu.

Już 2 czerwca o 13:30 z Rynku Staromiejskiego ruszy II Stargardzki Korowód Dziejów.

W tym roku obchodzimy 560. rocznicę zakończenia wojny pszennej między Stargardem a Szczecinem – to właśnie temu wydarzeniu poświęcona będzie tegoroczna edycja.

II Stargardzki Korowód Dziejów przejdzie ulicami miasta, przybliżając zgromadzonym historyczne postacie i dzieje Stargardu.

„Przebierańcy”, mieszkańcy, goście – nie może was zabraknąć!

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie
korowód
Muzeum w Stargardzie

UWAGA, komunikat!

– Drodzy Stargardzianie oraz Goście naszego miasta! Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie informuje, iż w dniu 2 czerwca 2024 r. (tj. niedziela) organizuje II Stargardzki Korowód Dziejów. Rozpocznie się o godzinie 13:30 na Rynku Staromiejskim (tam odbędzie się także wprowadzenie do wydarzenia). Przejdzie on następującymi ulicami: ul. Kramarska – ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Portowa – Plac Wolności – ul. Św. Jana Chrzciciela – park Bolesława Chrobrego -Teatr Letni w Parku Chrobrego – zakończenie – informuje Piotr Tarnawski z Działu Historii i Badań nad Społecznością Lokalną Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie. – W czasie trwania korowodu należy się spodziewać iż, na ww. ulicach ruch samochodowy będzie czasowo wstrzymywany. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość, jednocześnie zachęcamy do udziału w korowodzie. To wydarzenie, które realizowane jest w tym roku z okazji 560-lecia zakończenia wojny pszennej pomiędzy Stargardem a Szczecinem, zostało objęte patronatem Prezydenta Stargardu Rafała Zająca.