Ilona Kowal z nagrodą
Laureatka Ilona Kowal (w środku) z dyrektor Książnicy Stargardzkiej Jolantą Aniszewską (z lewej) i Agnieszką Bogusz z Książnicy Stargardzkiej, fot. Książnica Stargardzka

Ilona Kowal z Książnicy Stargardzkiej wyróżniona

Przesympatyczna miłośniczka książek, szefowa głównej wypożyczalni Książnicy Stargardzkiej, moderatorka spotkań autorskich, organizatorka wielu cykli popularyzujących czytanie – Ilona Kowal – doceniona!

Dziś 5 maja w trakcie Inauguracji Zachodniopomorskiego Dnia Bibliotekarza w Książnicy Pomorskiej nasza koleżanka – Ilona Kowal, Kierownik Wypożyczalni Głównej Książnicy Stargardzkiej, z rąk Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Anny Bańkowskiej odebrała wyróżnienie w XIV edycji Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego o Nagrodę im. Stanisława Badonia „Zachodniopomorski Bibliotekarz Roku 2022” – informuje dziś Książnica Stargardzka.

Nagroda Bibliotekarz Roku Województwa Zachodniopomorskiego została ustanowiona w 2009 roku z inicjatywy marszałka województwa zachodniopomorskiego oraz regionalnego okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i jest przyznawana w ramach Konkursu im. Stanisława Badonia adresowanego do bibliotekarzy wszystkich typów bibliotek – publicznych, szkolnych, akademickich, pedagogicznych, specjalnych – z Pomorza Zachodniego.

Niezmiernie się cieszymy i serdecznie gratulujemy.

Książnica Stargardzka

Nasza redakcja od lat współpracuje z Iloną Kowal, z chęcią odpowiadamy na zaproszenia do udziału w jej ciekawych inicjatywach. To zawsze miła i pozytywna współpraca. Serdeczne gratulacje!!!

Ilona Kowal z Książnicą Stargardzką związana jest od 7 lat, od marca 2016 roku. Wypożyczalnią kieruje od 4 lat. Dlaczego lubi swoją pracę?

– Bo uwielbiam książki, wychowałam się na nich, uwielbiam też ludzi, mam pasję do książek i ciekawość świata – odpowiada od razu Ilona Kowal. – Lubię to, co robię i to mi daje satysfakcję, to mnie napędza. W pracy mam ludzi, którzy mnie wspierają, pomagają, razem tworzymy biblioteczną rzeczywistość. Dzięki czytelnikom i współpracownikom mam pomoc i wsparcie, oni pokazują, że to co robię ma znaczenie, jest potrzebne i po prostu fajne. To mnie uskrzydla i nadaje sens. Nigdy nie myślę o nagrodach, ale to że ktoś mnie zauważył jest zawsze miłe, sprawia radość, to przyjemny akcent w pracy. Nie spodziewałam się, że pani dyrektor zgłosi moją kandydaturę i że zostanę wyróżniona, to bardzo miłe – mówi Ilona Kowal.