służby ciemno
Fot. Emilia Chanczewska, archiwum

Jak minęły święta na stargardzkich drogach? Raport

Dachowanie samochodu, połamane drzewa, nietrzeźwi kierujący. Straż pożarna i policja podsumowały długi świąteczny weekend.

W drugi dzień świąt, we wtorek 26 grudnia 2023 roku, na trasie Dzwonowo-Chociwel DK 20 miało miejsce dachowanie. Na pomoc ruszył zespół ratownictwa medycznego z pogotowia ratunkowego, policja oraz strażacy z OSP Dzwonowo, OSP Marianowo i JRG Stargard. Straż pożarna działała tam około półtorej godziny.

– Zgłoszenie dachowania samochodu osobowego na drodze krajowej nr 20, w Dzwonowie w gminie Marianowo, mieliśmy we wtorek 26 grudnia o godzinie 20.20 – mówi Stargard.News kpt. Rafał Matysik, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. – Kierujący jechał sam. Przed przybyciem strażaków zajął się nim w karetce zespół ratownictwa medycznego z pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w samochodzie. Zakończenie naszych działań było o godzinie 21.48.

– Wezwanie otrzymaliśmy o godzinie 20:20, dotyczyło auta, które dachowało i wylądowało w rowie – informuje Stargard.News Paulina Heigel, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.Poszkodowany został 22-latek, który trafił do szpitala z urazem klatki piersiowej i kończyny górnej.

Oprócz tego zdarzenia drogowego strażacy wciąż walczą z tym, co od kilku dni powoduje w naszym regionie wichura.

Od 24 do 27 grudnia mieliśmy 6 wyjazdów, związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru – podsumowuje kpt. Rafał Matysik z KP PSP Stargard. – Były to połamane drzewa, gałęzie, czy wczoraj po południu zwisająca blacha nad drogą przy ulicy Szczecińskiej w Stargardzie.

Świąteczny weekend podsumowała już także KPP Stargard. Na stargardzkich drogach zatrzymanych zostało aż 7 nietrzeźwych kierowców.