Fot. pixabay.com

Jedna ze stargardzkich plag. Narkotyki

Policjanci ze Stargardu podali dziś do publicznej wiadomości szokującą informację. Że prawie każdego dnia zatrzymują przestępców łamiących ustawę o zapobieganiu narkomanii.

W trwającym tygodniu policjanci z KPP Stargard ujawnili 5 osób mających w sumie kilkadziesiąt gramów zakazanych środków odurzających. Amatorzy zakazanych substancji wpadają w ręce policji przy okazji kontroli drogowych, podczas legitymowania, czy w trakcie interwencji.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami lub dopalaczami, aby pamiętały, że są to środki odurzające i każde ich zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas do użycia tego typu środków. Nigdy nie wiemy, jak nasz organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz, oficer prasowy KPP Stargard

Policja przy okazji przypomina jaka jest odpowiedzialność karna narkotykowych przestępców, łamiących Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia, za posiadanie znacznej ilości narkotyków – aż do lat 10.

MOIM ZDANIEM: Największy jednak problem w tym, że przecież ktoś te narkotyki na rynek wprowadza. Dilerom grozi od roku do 10 lat za kratkami. Zasądzane wyroki są zazwyczaj mało surowe. Nie zniechęcają kolejnych „biznesmenów” chcących szybko dorobić się bez poszanowania cudzego zdrowia i życia.