Spójnia
Fot. Facebook/PGE Spójnia Stargard

Jedno zwycięsto i dwie porażki, ale PGE Spójnia Stargard gra dalej

Stargardzki zespół zagra w niedzielę w fazie play off pierwszego turnieju kwalifikacyjnego ligi 3×3.

Po raz pierwszy odbywają się rozgrywki ligowe trzyosobowych zespołów. W lidze 3×3 zaplanowane są dwa turnieje kwalifikacyjne i jeden finałowy. Dzisiaj w Lublinie rozpoczął się pierwszy turniej kwalifikacyjny.

PGE Spójnia Stargard rywalizowała w grupie B, w której jej rywalami były kluby z Dąbrowy Górniczej, Gliwic i Łańcuta. Stargardzki klub wystawił skłąd złożony tylko z wychowanków Spójni. W Lublinie są Grzegorz Chodźko, Mateusz de Weyher, Dominik Grudziński, Oliwer Korolczuk.

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu PGE Spójnia pokonała MKS Dąbrowa Górnicza 19:16. To było jedyne zwycięstwie, ale bardzo ważne, bo ostatecznie zapewniło awans do jutrzejszej fazy play off. W drugim sobotnim meczu stargardzki zespół przegrał z GTK Gliwice 15:22, a w trzecim spotkaniu uległa Sokołowi Łańcut 18:21. Wyniki w tej grupie tak się ułożyły, że PGE Spójnia z drugiego miejsca awansowała do niedzielnego ćwierćfinału.

W niedzielnym ćwierćfinale PGE Spójnia zagra przeciwko Treflowi Sopot, który dzisiaj odniósł komplet zwycięstw pokonując w swojej grupie Kinga Szczecin 20:11, Czarnych Słupsk 15:9, Twarde Pierniki Toruń 19:15.

W fazie play off zagrają: Arka Gdynia, Trefl Sopot, Stal Ostrów Wielkopolski, Astoria Bydgoszcz, GTK Gliwice, PGE Spójnia Stargard, Legia Warszawa, Czarni Słupsk.