Jarosław Mielcarek i Wanda Żychniewicz
Jarosław Mielcarek i Wanda Żychniewicz, prezes SAIE na zakończeniu ubiegłorocznego pleneru nad Miedwiem, Fot. Emilia Chanczewska

„Jestem”! Wystawa malarskich abstrakcji Jarka Mielcarka

W poniedziałek 9 stycznia 2023 roku o godzinie 18, w Galerii 108 Stargardzkiego Centrum Kultury, rozpocznie się wernisaż twórczości szczecińskiego artysty muzyka i plastyka, Jarosława Mielcarka.

Jarka Mielcarka doskonale znają bywalcy wernisaży w Galerii 108 SCK, na których od lat często gra na żywo. Spotkać go można w Stargardzie także podczas ArtFestiwalu oraz na corocznych plenerach SAIE w Morzyczynie nad Miedwiem. Tym razem to on i jego sztuka malarska wystąpią w SCK w roli głównej. Wystawa pt. „Jestem” otwarta zostanie 9 stycznia br. o godzinie 18, w Galerii 108. Na poniedziałkowy wernisaż i do Galerii 108 wstęp jest wolny.

Plakat wystawy Jarosława Mielcarka

INFORMACJA ORGANIZATORÓW WYSTAWY:

Jarosław Mielcarek: Muzyk, malarz, poeta urodził się 28.08.1963 roku w Gorzowie. Jest Członkiem Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Gorzowie Wielkopolskim, Barlineckiego Stowarzyszenia Kultury Art-Maxi, Stowarzyszenia Artystów Integracji Europejskiej w Szczecinie. Obecnie mieszka w Szczecinie. Jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Tworzy muzykę alternatywną, ilustracyjno-refleksyjną sięgającą do źródeł różnych kultur wykorzystując dźwięki natury, mechaniczne, ulicy, fizjologiczne.

Maluje obrazy o różnorodnej tematyce stosując proste formy wolne od skojarzeń, działając jedynie na emocje odbiorcy. Często również podejmuje temat postaci ludzkiej odrealnionej sięgając w sferę duchową.

Poezję traktuje jako formę dopełnienia słowem pisanym tego, czego nie da się powiedzieć kolorem ani dźwiękiem.

Wystawy zbiorowe: Gorzów Wlkp., Morzyczyn, Strasburg (Niemcy), Schwedt (Niemcy ), Barlinek, Stargard Szczeciński, Szczecin, Choszczno, Pełczyce, Czaplinek, Luckow (Niemcy), Soldau (Niemcy), Borne Sulinowo, Łapy, Silnowo, Gołuchów, Garbicz, Gryfino.

Wystawy indywidualne: Szczecin, Wolin, Kalisz Pomorski, Koszalin, Stargard.

Uczestnik wielu plenerów w kraju i za granicą.