Stargard mural
Fot. Grzegorz Drążek

Jeszcze jeden mural w Stargardzie. Forsycje przy skrzyżowaniu i szkole

W Stargardzie powstał kolejny mural. Na niewielkim murze przy kamienicy na placu Św. Ducha wymalowano forsycje.

Mural zrobiony został tej jesieni. Z podpisu wynika, że autorem jest ta sama osoba, która nieco wcześniej wykonała duży mural na bocznej ścianie budynku mieszkalnego przy ulicy Złotników.

Jak ustaliliśmy, mural na placu Św. Ducha, u zbiegu ulic Bogusława IV i Popiela, zrobiono w ramach projektu realizowanego w październiku w Stargardzie przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Mural Stargard
Fot. Grzegorz Drążek

Główną jego częścią było stworzenie malowidła przy ulicy Złotników, a przy okazji zdecydowano, że powstanie jeszcze jeden, mniejszy mural w innym rejonie Stargardu. I wymalowane zostały forsycje na murze przy kamienicy na placu Św. Ducha, w pobliżu Zespołu Szkół w Stargardzie. Miejsce to wskazało Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które zarządza wspomnianą kamienicą.

– Było kilka pomysłów na to, gdzie miałby powstać taki mural – wyjaśnia Jan Sawicki, wiceprezes STBS. – Zaproponowaliśmy plac Św. Ducha, bo mural jest tam dobrze widoczny z drogi, a w pobliżu przechodzi sporo osób.

W Stargardzie jest coraz więcej murali. Te największe są na budynku przy ulicy Złotników, przy Szkole Podstawowej nr 5 i na podwórzu między ulicami Piłsudskiego i Wojska Polskiego. Ten ostatni powstał przy udziale Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego 10 lat temu, w 2012 roku.