Jolanta Aniszewska
Jolanta Aniszewska podczas niedawnego wykładu na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Stargardzie, fot. Jan Balewski

Jolanta Aniszewska opisała powojenne życie mieszkańców Stargardu i okolicy. Promocja książki „Zamęt”

W ciekawym wydarzeniu można wziąć udział za tydzień, w czwartek 9 marca 2023 roku. O godzinie 17 na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury rozpocznie się spotkanie z autorką nowo wydanej książki, poświęconej historii naszego regionu.

Autorką książki pt. „Zamęt. Czas powojnia w Stargardzie i okolicznych miejscowościach” jest Jolanta Aniszewska, obecna dyrektor Książnicy Stargardzkiej (od 2022 r.), wcześniej przez 25 lat związana z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Stargardzie, którego była wicedyrektorką. To właśnie MAH Stargard jest głównym organizatorem czwartkowego spotkania w SCK.

– Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie zaprasza na promocję książki Jolanty Aniszewskiej pt. „Zamęt. Czas powojnia w Stargardzie i okolicznych miejscowościach”. To dwutomowa opowieść o pierwszych latach w powojennym Stargardzie, o nowych narodzinach miasta i kształtowaniu jego nowej tożsamości – informują organizatorzy promocji. – Spotkanie autorskie odbędzie się 9 marca 2023 roku o godzinie 17:00 w SCK. Rozmowę poprowadzi dr hab. Eryk Krasucki, prof. US. Zapraszamy serdecznie!

Jolanta Aniszewska to autorka bardzo wielu prelekcji, wykładów, odczytów historycznych i działań edukacyjnych. Pod koniec 2021 roku otrzymała odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Zawsze chętnie dzieli się swoją bogatą wiedzą o historii miasta, także na potrzeby naszych medialnych publikacji.

Pisanie tej książki było dla mnie ogromną badawczą przygodą. Odkrywam w niej ludzi i zdarzenia, kreślę nie zawsze oczywisty obraz wojny i powojnia, burzę mity… „Zamęt” był mi towarzyszem każdej wolnej chwili przez kilka lat, teraz pozostaje mi oddać go w ręce Czytelników. Serdecznie zapraszam na spotkanie o świecie i czasie zamętu…

Jolanta Aniszewska, autorka