Rowerowa Stolica Polski start w Stargardzie
Fot. Emilia Chanczewska

Już kręcą kilometry dla Stargardu. W nocy wystartowała akcja Rowerowa Stolica Polski

Tuż po północy ze środy na czwartek zainaugurowana została w Stargardzie akcja Rowerowa Stolica Polski. Podczas rajdu nocnego po Stargardzie jego uczestnicy pokonali w sumie blisko 700 kilometrów.

Akcja Rowerowa Stolica Polski potrwa cały czerwiec.

– Jest to trzeci raz, kiedy Stargard startuje – mówił przed startem akcji Sławomir Stańczyk z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie, koordynatora akcji w Stargardzie. – W 2021 roku mieliśmy szóste miejsce w debiucie, rok później było miejsce dwunaste. W tym roku startują sześćdziesiąt dwa miasta. W tym roku startują także gminy, w osobnej rywalizacji. Życzmy sobie, żeby tych kilometró było jak najwięcej. Namawiajcie znajomych, pamietajcie o aplikacji. Nie poddawajcie się, codziennie kręćcie kilometry. No i bawimy się przez cały miesiąc.

Każdy może się przyłączyć do akcji i zbierać kilometry dla swojego miasta. Dla Stargardu mogą kręcić kilometry także mieszkańcy innych miejscowości. W aplikacji na telefon „Aktywne Miasta”, która jest niezbędna, należy wskazać miasto, dla którego kręci się kilometry. Kilometry wszystkich uczestników będą zamieniane na punkty, na podstawie przelicznika biorącego pod uwagę liczbę mieszkańców poszczególnych miast.

W aplikacji „Aktywne Miasta” należy:

  • dołączyć do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski 2023 – rywalizacja dla miast”,
  • wybrać miasto, dla którego uczestnik będzie kręcił na rowerze kilometry, czyli Stargard,
  • wybrać grupę z dostępnych lub zaproponować nową,
  • w czasie każdego treningu na rowerze aplikacja musi być włączona, żeby kilometry zliczane były do akcji.

W inauguracji akcji w Stargardzie wzięło udział blisko 40 osób. Krótko po północy ze środy 31 maja na czwartek 1 czerwca wyjechały one z parkingu AquaStar i wyruszyły na przejażdżkę po mieście. Trasa liczyłą około 20 km.

Wooow! Po trzech godzinach i naszych nocnych wojażach mamy 5 miejsce! Nie pogniewalibyśmy się za taki rezultat 30 czerwca.

OSiR Stargard

Stargard krótko po godzinie 3 w nocy miał na liczniku przejechanych 689,69 km i przyznanych 10 punktów. Wyżej w klasyfikacji były tylko takie miejscowości jak Skarżysko-Kamienna, Gorzów Wielkopolski, Biała Podlaska, Puławy.