Open ShobuKan Cup Stargard
Fot. Grzegorz Drążek

Karate w Stargardzie. Jubileuszowy turniej Open ShobuKan Cup w hali OSiR

Ogólnopolskie zawody karate Open ShobuKan Cup odbyły się dzisiaj w Stargardzie. Rywalizowano w kumite i kata w stylu shotokan ESKA.

Zawody odbyły się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pierwszej Brygady w Stargardzie. Wzięli w nich udział młodzi zawodnicy, dzieci i młodzież, z klubów z różnych stron Polski. Rywalizowano w kata i kumite.

To były jubileuszowe zawody Open ShobuKan Cup. Odbyły się po raz dwudziesty. Organizatorem jest Klub Karate Shobu-Kan Stargard.

– W zawodach udział wzięli młodzi zawodnicy z dziesięciu klubów – informuje Shobu Kan Stargard.

Medale reprezentantów Shobu-Kan Stargard

  • złote: Emilia Białek, Weronika Białek, Klaudia Jermalonek, Lena Lebiedzińska oraz w czterech konkurencjach Emilia Momot,
  • srebrne: Hanna Adamowska, Daria Kochanowska, Amelia Łucko, Julia Nowocień, Oliwia Paluszewska, Julia Pałczyńska, Błażej Karbowiak, Jakub Macioszek, Brajan Szostakowski oraz w dwóch konkurencjach Klaudia Jermalonek,
  • brązowe: Emilia Białek, Marcel Janeda, Klaudia Jermalonek, Martyna Kęsik, Maja Kipisz, Gabriela Kmita, Daria Kochanowska, Hanna Korżak, Amelia Łucko, Alessia Mariani oraz w dwóch konkurencjach Karolina Michalak, Wojciech Bobel, Jakub Macioszek, Brajan Szostakowski.

Gratulujemy zawodnikom osiągniętych sukcesów. Jesteśmy z was bardzo dumni! Dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc w przygotowaniu zawodów. Dziękujemy prezydentowi Stargardu za wsparcie.

Bożena Prządka, trener Shobu-Kan Stargard

Sobotnie zawody poprzedzone zostały piątkowym seminarium szkoleniowym z kodyfikacji kata dla sędziów i trenerów, które poprowadził Jarosław Prządka, szkoleniowiec Shobu-Kan Stargard, który jest trenerem kadry narodowej Polskiego Związku Karate i sędzią światowym shotokan według formuły ESKA, posiadający stopień 7 DAN w kata.