otwarty trening pge spojni stargard

Kibice powitali PGE Spójnię Stargard. Race, fajerwerki, flagi

Na otwartym treningu PGE Spójni Stargard stawiło się kilkuset kibiców stargardzkiego klubu.

Stargardzki zespół przygotowuje się do nowego sezonu. Start rozgrywek ligowych zaplanowano na drugą połowę września. PGE Spójnia pierwsze spotkanie rozegra 24 września we Wrocławiu. Dzisiaj w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie odbył się trening otwarty.

Po frekwencji można śmiało stwierdzić, że kibice Spójni nie mogą doczekać się startu sezonu. W kibicach jest wiara w sukces. Tym razem stargardzki klub nie przeciągał sprawy budowy składu. Nowy trener PGE Spójni Sebastian Machowski szybko zamknął ten temat i ma już na treningach trzynastu koszykarzy, w tym czterech zagranicznych. Fani stargardzkiego klubu po raz pierwszy zobaczyli ich dzisiaj w akcji. Na razie treningowo, ale kilka ciekawych zagrań można było obejrzeć.

Kibice Spójni liczą na coś więcej niż w poprzednich czterech sezonach. Od powrotu do ekstraklasy w 2018 roku tylko raz stargardzki zespół zagrał w play off, odpadając w pierwszej rundzie tej fazy rozgrywek. Jak powiedział dzisiaj jeden z kibiców, piąty sezon to dobry moment na osiągnięcie większego sukcesu.

Po treningu przed halą OSiR kibice powitali zespół klubowymi przyśpiewkami, racami, fajerwerkami, flagami biało-bordowymi. Był okazja do zebrania autografów, zrobienia sobie zdjęć z zawodnikami i trenerami, porozmawiania z nimi.

– Zróbcie bałagan w tym roku w lidze – powiedział dzisiaj jeden z kibiców do Tomasza Śniega, który jako jeden z nielicznych pozostał na kolejny sezon w PGE Spójni.

Zrobimy. Taki mamy plan

Tomasz Śnieg