policyjne auto radiowóz
Fot. Grzegorz Drążek

Kierował mazdą bez prawa jazdy. 23-latek ze Stargardu pod wpływem marihuany

23-latek został zatrzymany przez policję po tym, jak został przyłapany na kierowaniu autem bez uprawnień i pod wpływem marihuany.

Taki był efekt kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów stargardzkiej drogówki. Kontrola dotyczyła 23-letniego kierującego mazdą.

– W trakcie policyjnej kontroli mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo – podkreśla mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Mieszkaniec Stargardu został poddany badaniu narkotesterem, które wykazało, że jest on pod wpływem działania marihuany.

Na tym nie koniec ustaleń policjantów.

– Podczas sprawdzenia mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać „za kółko’’, gdyż nie miał do tego wymaganych uprawnień – wyjasnia Justyna Siwarska. – Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci ruchu drogowego stargardzkiej komendy na co dzień wykorzystują w służbie tester do wykrywania narkotyków w organizmie kierowcy. Urządzenie służy do testowania różnych narkotyków: kokainy, metamfetaminy, amfetaminy, marihuany, opiatów. Jeżeli pomiar wykonany przez narkotester jest dodatni, wtedy od kierowcy pobierana jest próbka krwi, którą bada specjalistyczne laboratorium. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi funkcjonariusze skutecznie eliminują z ruchu kierujących, którzy znajdują się pod wpływem środków odurzających.

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard