suchań pomorska prędkość
Fot. KPP Stargard

Kierowca hyundaia rozpędził się w Suchaniu. Policja go namierzyła

Kierowca hyundaia stracił na 3 miesiące prawo jazdy, dostał mandat 2500 złotych i 15 punktów karnych, bo gnał przez Suchań znacznie przekraczając dozwoloną prędkość.

Sytuacja ta miała miejsce w niedzielę, 23 kwietnia 2023 roku na głównej ulicy w Suchaniu, która jest częścią drogi krajowej numer 10.

– Wczoraj policjanci stargardzkiej drogówki na ulicy Pomorskiej w Suchaniu zatrzymali kierującego pojazdem marki hyundai, który poruszał się z prędkością 126 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kierujący stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Został ukarany wysokim mandatem w wysokości 2500 złotych, a na jego konto trafiło po 15 punktów karnych.

Policja przypomina, że jazda z nadmierną prędkością to nie tylko takie kary, ale też stwarzanie niebezpieczeństwa na drodze.

To w głównej mierze właśnie prędkość jest częstą przyczyną zdarzeń drogowych zaistniałych na naszych drogach. Apelujemy o rozwagę i rozsądek, bo to od naszej odpowiedzialnej postawy zależy bezpieczeństwo na drodze.

mł. asp. Justyna Siwarska