wiadukt
Fot. Grzegorz Drążek

Kierowcy i piesi wrócą pod wiadukt przy Bugusława IV w Stargardzie

Zbliża się termin przywrócenia ruchu pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV w Stargardzie. Droga zostanie otwarta dla pojazdów i pieszych.

O termin przywrócenia ruchu pod tym wiaduktem spytaliśmy PKP PLK, które prowadzą na terenie Stargardu inwestycję dotyczącą modernizacji linii kolejowej Poznań – Szczecin Dąbie. Głównym wykonawcą prac na terenie Stargardu jest firma Trakcja. Przebudowywane są cztery wiadukty. Obecnie pod jednym z nich, tym przy ulicy Bogusława IV, droga zamknięta jest dla ruchu. Niebawem zostanie otwarta.

– Wykonawca planuje zakończenie prac na połówce wiaduktu przy ulicy Bogusława IV i otwarcie go dla ruchu kołowego i pieszego na przełomie lutego i marca bieżącego roku – wyjaśnia Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przy wiadukcie trwają jeszcze prace, które nie pozwalają na przywrócenie ruchu na drodze pod nim. Widać jednak, że zbliżają się do końca. Dopytaliśmy więc dzisiaj, czy otwarcie na powrót drogi pod wiaduktem może nastąpić wcześniej niż pod koniec lutego. Jak ustaliliśmy, jest brany pod uwagę najbliższy piątek, 17 lutego, jednak na dziś bardziej realny jest przyszły tydzień.

– Otwarcie drogi powinno nastąpić do końca lutego, ale wykonawca zapewnia, że uczyni to wcześniej, jeśli tylko będzie taka możliwość – mówi Bartosz Pietrzykowski.

Po przywróceniu ruchu pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV droga będzie otwarta dla pojazdów i pieszych. Ruch pieszych odbywać się będzie jednak tylko jednym przejściem, od strony ulic Barnima i Bema.