Stargard policja ulica Towarowa
Fot. Grzegorz Drążek

Kierowcy w Stargardzie płacą za skręcanie na zakazie

W sidła policjantów wpadają kierowcy, którzy ignorują znak zakazu skrętu w lewo na objazdach przebudowywanego wiaduktu w centrum Stargardu.

W związku z przebudową wiaduktu w centrum Stargardu i zamknięciu drogi pod nim wprowadzono tymczasową organizację ruchu na pobliskich ulicach. Na objazdach wprowadzono w dwóch miejscach zakaz skrętu w lewo.

Jeden taki zakaz dotyczy kierowców wyjeżdżających spod wiaduktu na ulicy Bogusława IV w kierunku ul. Czarnieckiego. Za wiaduktem nie można skręcić w lewo w ulicę Barnima. Drugi taki zakaz dotyczy kierowców wyjeżdżających spod wiaduktu przy ul. Konopnickiej/Pierwszej Brygady w kierunku ulicy Szczecińskiej. Za wiaduktem nie można skręcać w lewo w ulicę Towarową. Wielu kierowców lekceważy te zakazy. Niejeden został już za to ukarany mandatem przez policję.

Stargard policja ulica Towarowa
Fot. Grzegorz Drążek

Dzisiaj byliśmy świadkami interwencji policjantów na ulicy Towarowej. Niemal w jednym momencie przyłapali trzech kierujących autami na tym, jak skręcili w ulicę Towarową mimo zakazu skrętu. Tydzień wcześniej też byliśmy świadkami, jak policja z tego samego powodu interweniowała na ulicy Towarowej.

– Skręciłem, bo w ten sposób szybciej mogłem dojechać do ulicy Szczecińskiej, ale nie dojechałem – powiedział nam jeden z kierowców, który skręcił na zakazie.

Kierowcy, którzy zamierzają ignorować znaki drogowe muszą liczyć się z tym, że wjeżdżając na zakazie w ul. Towarową czy Barnima natrafią na patrol policji. Wtedy może to się dla nich skończyć mandatem. Tak, jak skończyło się już dla niejednego kierowcy skręcającego na zakazie na objazdach wiaduktu w centrum Stargardu.

Stargard policja ulica Towarowa
Fot. Grzegorz Drążek